Marvel Black Panther

Marvel’ın Yeni Filmi Black Panther’den Muhteşem Fragman!

Uzun zamandır haber alamadığımız Black Panther’dan yepyeni bir fragman yayınlandı.

Marvel Sinematik Evrenine, ilk kez Captain America: Civil War ile dahil olan Black Panther karakterinin, bu evrende bir solo filme sahip olacağı uzun bir süre önce açıklanmıştı. Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de diğer süper kahramanlar kadar geniş bir hayran kitlesine olmamasına rağmen, Marvel’ın, evreni genişletirken Black Panther’e de önemli bir yer ayırmasının altında karakterin önemi kadar, politik düşünmesi de yatıyordu.

Black Panther’in Konusuna Değinmek Gerekirse

Captain America: Civil War’da babasının ölümüne şahit olduğumuz T’Challa’yı şimdi çok daha farklı bir macera bekliyor. Babasının intikamını almak için memleketi olan Wakanda‘ya geri dönüyor. Bir Afrika ülkesi olmasına rağmen aşırı gelişmiş teknolojilere sahip Wakanda bu başarısını çok iyi saklamayı başarmış. Fakat ortaya bir düşman çıkıyor ve Black Panther’in sınırlarını zorluyor. Ortaya çıkan bu tehlike Wakanda halkının yanı sıra dünyayı da etkileyecek gibi görünüyor.

Fragmana Bir Göz Atalım

Yayınlanan yeni fragmanına göz attığımızda bol bol aksiyon sahnelerinin yanı sıra Wakanda’nın teknolojisi ve coğrafyasına odaklanıldığını söyleyebiliriz. Chadwick Boseman ve Lupita Nyong’o’nun yanı sıra Martin Freeman ve Andy Serkis gibi önemli isimlerin yer aldığı filmin fragmanında tüm bu isimlere yer verilmiş ve karakterler hakkında küçük ipuçları serpiştirilmiş.

Yönetmen koltuğunda Ryan Coogler’ın oturduğu ve Michael B. Jordan, Chadwick Boseman, Lupita Nyong’o gibi başarılı isimlerin oynadığı film, 16 Şubat 2018’de vizyona girecek. Lafı daha fazla uzatmadan fragman ile sizleri başbaşa bırakıyorum.