Marvel's Daredevil

Marvel Televizyon Bölümünü Kapatmaya Doğru Gidiyor

Resmi Olarak Marvel Televizyon Bölümü’nü Kapatıyor

Variety’nin paylaştığı habere göre, şu an hali hazırda yapım aşamasına olan diziler dışında herhangi bir başka yeni dizi yapımına başlamayacak. Şu anki bilgilere dayanarak söyleyebiliriz ki, stüdyo ilerleyen zamanlarda bu kesintiler neticesinde başka departmanları kapatacaktır. Şu anki yapımların başında olan ve kendi ekibinin de bir üyesi olan kıdemli başkan yardımcısı Karim Zreik, şimdi Marvel Stüdyo grubuna dahil olacak. Zreik şu anlık yapım aşamasında olan projeleri yürütecek. Marvel TV’nin yöneticisi olan Jeph Loeb, bu geçiş süresi boyunca işine devam edecek.

Şu anlık Hulu platformu için yapım aşamasında olan “Helstrom” dizisi var. Daha öncesinde Hulu yine bir “Ghost Rider” dizisi talebinde bulunmuştu ancak dizi çıkışını yapmadan önce iptal kararı alındı.

Şu an stüdyodan yeni çıkacak olan dört tane animasyon dizisi var;“Howard the Duck,” “Hit Monkey,” “Tigra & Dazzler,” ve “M.O.D.O.K.” Bu dört dizi de ayrı ayrı yayınlanıp sonrasında “The Offenders” dizi ile ortak bir yapımda bulunacaklar. Ancak geçen hafta çıkan haberlere göre “Tigres & Dazzler” dizisinin baş sorumlusu ve yazar ekibi fikir farklılıkları yüzünden işten ayrıldılar. Yeni bir baş sorumlu ve yazar arayışı halen sürüyor.

Marvel - Geekrobats

Yine bir başka Hulu dizisi olan “The Runaways”, yeni çıkacak sezonu ile diziye son verecek. ABC kanalında yayınlanan “Agents of S.H.I.E.L.D” dizisi ise yedinci sezon ardından sevenlerine veda edecek. Diğer tüm diziler geçtiğimiz yıllarda iptal edilmişlerdi.

Feige’nin departmanı — Disney’in Gelcek-Film departmanına bağlı — hali hazırda başka ana karakterlerini konu alacak olan diziler üzerinde çalışıyor. Bunlar “Hawkeye”, “Falcon and Winter Soldier”, “Loki”, “Vision and Scarlet Witch”, “She-Hulk”, “Ms. Marvel”, ve “Moon Knight” yapım aşamasında olanlar.

Diğer bir bilgiye göre gelen haber neticesinde Marvel Televizyon ve diğer bir departmanlardaki başkan vekilindeki yöneticiler — Zreik ve onun takımı haricinde — başkalarıyla(Ya da başak bir şey ile) değiştirilecek.

Kaynağın söylediği diğer bir bilgiye göre  Marvel Themed Entertainment’ın Kreatif Direktörü Brian Crospy artık stüdyonun projelerinde çalışmalarını sürdürmeyecek. Ama Marvel Stüdyo bünyesinde bulunmaya devam edecek.

Kaynak=Variety.com 
Bir önceki makalemize buradan ulaşabilirsiniz.