Müjde! Lucifer'ın Final Sezonu 16 Bölüm Olacağı Duyuruldu -Geekrobats

Lucifer Sezon 5: John Constantine, Lucifer’ın Son Sezonunda Yer Alacak Mı ?

LUCIFER’ın yeni sezonu 2020’de Netflix’te karşımıza çıkacak. Geçen günlerde Tom Ellis’in, Crisis On Infinite Earths’teki cameo sahnesini gördükten sonra hayranlar yeni sezonda John Constantine(Matt Ryan)’in Lucifer’ın yeni sezonuna dahil olup olmayacağı hakkında konuşmalara başlamıştı.

Canadagraphs’ın Lucifer’ın Crisis On Infinite Earths serisinde yer alacağını söylemesinden sonra bu bilginin bir paparaziler tarafından sızdırıldığını iddia eden Tom Ellis, Lucifer’ın bu seride yer almayacağını söylemek zorunda kalmıştı. Sette gazeticiler tarafından görüntülendiğinde yalan söyleyerek arkadaşını ziyaret ettiğini söylemişti.

Geçen akşam Ellis, sette John Constantine ile olan başka bir fotoğrafını twitter’da paylaşıp hayranlarından söylediği yalan için özür dilemek zorunda kaldı.

DC/Vertigo Comics hayranları Lucifer’ın COIE’de olmayacağının haberini almasından iki ay sonra üçüncü bölümde Lucifer ile karşılaştılar. Büyüsü zayıflaması yüzünden Araf‘a ulaşmak için Earth-666‘ya gidip Lucifer’dan aldığı kartı kullanan John Constantine bu cameo’da en ilgi çekici isim oldu. Lucifer ona Mazikeen için borçlu olduğunu ve yalnızca borcunu ödemek için ona yardım edeceğini söyledi. Bu ortak geçmişlerinin olduğu ve bu geçmişin Lucifer’ın yeni sezonunda veya COIE’de işlenebileceği anlamına geliyor olabilir.

[tie_full_img][/tie_full_img]

[tie_full_img]Lucifer Sezon 5: John Constantine, Lucifer'ın Son Sezonunda Yer Alacak Mı ? - Geekrobats[/tie_full_img]John Constantine’in COIE’deki görünüşü (Fotoğraf: CW/Netflix)

Crisis On Infinite Earths ile eş zamanlı olarak Matt Ryan(John Constantine) ile ortak fotoğraflar paylaşan Tom Ellis,  bu bölümlerin henüz COIE’e veya Lucifer dizisine ait olup olmadığını söylemedi. Fakat görünen o ki yarım bırakılmış bu cameo bölümünde işlenen geçmişi bir flashback şeklinde izleyeceğiz. Görsellerde paylaşan ara fotoğraflara bakılırsa, John Constantine bir yere sıkışmış bir şekilde karşımıza çıkacak. Lucifer ise arkasında  onu izliyor ve  bir anlaşma sunmaya hazır gibi görünecek.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Özetle bu  cameo sonucunda evreni  Earth-666 olarak DCEU’ya bağlanan Lucifer ve John’un bir geçmişi var gibi görünüyor. COIE için bir arka plan Jokeri olarak gözükse bile bu CW ve Netflix bu efsane ikilinin geçmişini ve hikayelerinin çaprazlanmasına  duyulan yoğun ilginin farkında. Onları yakında yan yana tekrardan görmemiz muhtemel.