DiziGüncel

Müjde! Lucifer’ın Final Sezonu 16 Bölüm Olacağı Duyuruldu

25 Ocak 2016  tarihinde başrollerinde Tom Ellis ve Lauren German’ın olduğu Vertigo çizgi romanı Lucifer’ın aynı isimli dizi uyarlaması Lucifer’ın 5. ve son sezonunun 16 bölüm olacağı duyuruldu.

4.sezonu Mayıs tarihinde çıkmıştı ama son sezonun ne zaman çıkacağı bilinmiyor fakat Lucifer’ın 5.sezonla final yapmaya hazırlandığını biliyoruz. Bu habere üzülen kişiler için ufak bir mutluluk hediyesi olarak dizinin final sezonu Netflix, “See What’s Next” adlı resmi Twitter hesabı üzerinden 26 Temmuz tarihinde diziye 6 bölüm daha eklendiği duyuruldu. 5.sezonun da 10 bölümden 16 bölüm yapılması biraz fazla gibi duruyor ancak dizi FOX’ta iken ilk sezonlardaki bölüm sayısını dikkate alırsak pek de şaşırtıcı değil.

Ayrıca, Lucifer dizisi FOX tarafından yayınlanırken 3.sezonun final sezonu olması planlanıyormuş ama daha sonrasında Netflix tarafından alınarak devam ettirilmeye başlanmıştı. Dizi Netflix’e geçtikten sonra 10’ar bölümlük 4 ve 5. sezon üzerinde anlaşma yapıldı. Ne kadar üzücü olsa da hayranlar Netflix’in diziyi bitirmemesi için imza kampanyası başlattı. Ancak işler hayranların düşündüğü kadar kolay değildi. Görünen o ki arka kapılar ardında FOX sonrası anlaşma yapılırken zaten 2 sezon için imzalar atılmış. Bu bilgi ise doğrudan dizinin yapımcılarından olan Joe Henderson‘dan geliyor. Henderson attığı tweet’te şunları söylüyor:

 

Müjde! Lucifer'ın Final Sezonu 16 Bölüm Olacağı Duyuruldu -Geekrobats

Netflix bize iki sezon için izin verdi; biri hikayeyi devam ettirmemiz için, biri de bitirmemiz içindi. 5. sezonla bitirmek onların kararıydı ve bu biraz üzücü. Ancak biz 5. sezonun son olduğunu bildiğimiz ve hikayeyi istediğimiz gibi bitirebileceğimiz için mutluyuz.

Joe Henderson aslında bu tweet‘iyle biraz da Marvel dizilerine laf çarpıyor. Henderson belli ki aniden bitirilen Marvel dizileri gibi olmaktansa kendi kontrollerinde biten bir diziye sahip olmaktan memnun durumda. Ancak ekibin ellerinde imkan olduğu takdirde devam edebileceklerini de söylüyorlar. Bu görünen açıklamalara göre diziyi güzel bitirmek istiyorlar ve bunun içinde daha fazla zaman ve bölüme ihtiyaçları var.

Etiketler

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı