Lord Of The Rings

Lord Of The Rings’in Dizi Uyarlaması Geliyor

Warner Bros., bir süredir gündemde olan Lord of The Rings dizi uyarlaması için hazırlıklara başladı.

J.R.R Tolkien‘in daha uzun yıllar boyunca unutulmayacak ve büyük bir edebiyat dehası olduğunu bizlere gösteren serisi Lord Of The Rings sinemaya üst düzey bir bütçe ve harika bir senaryo ile uyarlanmıştı. Ardından gelen Hobbit serisi  gereksiz olarak görülse bile yine de gereken ilgiyi görmüştü. İlk serisi IMDb’den aldığı yüksek puanları, hasılatı ve izleyicinin de beğenmesi ile yine unutulamayacak bir işe imza atmıştı ve kitap serisini hakkını vermişti. Hatta 17 Oscar adaylığı da bulunuyor bu harika serinin.

Gelen son haberlere göre Warner Bros. bu seriyi tekrardan dirilterek televizyona da uyarlamak istiyor. Ve bu fikir için Amazon Studios ile görüşmelere başladı. Hollywood Reporter’dan gelen haberlere göre henüz hiçbir şey belli değil hatta dizide ne anlatılacağı bile belli değil.

Yönetmen, oyuncu ya da senarist isimlerinin henüz belli olmadığı proje için Amazon Studios CEO’su Jeff Bezos ısrarcı. Amazon’un bu dizi için Tolkien ailesine ve Warner Bros.’a ödemeyi planladığı ücret, bu alanda yeni bir rekor getirebilir.

Gelen haberler bu yönde ancak dizi ne kadar iyi olur bilemiyoruz. Dizi gereken bütçeyi edinemez ise ortaya çok berbat bir iş bile çıkabilir. Biz dizinin iyi olması ve hak ettiği gibi yapılacağını umuyoruz.