3. Sezondan Sonra Legion Ekranlara Veda Mı Ediyor?

X-men çizgi romanlarından uyarlanarak FX kanalında yayınlanan büyük bir kitleye hitap eden Legion dizisi 3. sezon bölümlerinin sonunda ekranlara veda ediyor!

Çizgi romanlardan ele alınarak yapılan Legion dizisi X-men‘de çok güçlü bir mutant olan Charles Xavier ın oğlu David Haller‘ın üzerine kurulmuştur. Dan Stevens‘ın rol aldığı bu karakterin dizide Babası Charles Xavier gibi bir telepat ve aynı zamanda birçok özelliğe sahip zor zamanlar geçiren bir karakter olarak ekranlara yansıtılmıştır.

Telapatik yetisi çok gelişmiş olan David Haller kafasında sesler duymaya başlamıştır ve psikolojik tedavi görmüştür. Şizofreni, kişilik bölünmesi gibi teşhisler konulup akıl hastanesine kapatılmıştır. Yakın zamanda akıl hastanesinden ve polislerden kaçan David kendisi gibi mutantlar tarafından kurtarılmıştır. Sırada David‘in kendini tanıma, güçlerinin farkına varma zamanı vardır.

Legion Ekranlara Veda Mı Ediyor? - Geekrobats

Çok geniş bir kitleye hitap etmesi dışında oldukça iyi bir kadroya sahip olan olan Legion dizisi Dan Stevens haricinde Rachel Keller, Aubrey Plaza, Jean Smart ve Ketie Aselton gibi isimleri içinde barındırıyor.

Bilindiği üzere Disney’in yaptığı anlaşma ile, 21st Century Fox’un yapım bölümü olan Fox Entertainment Group‘un tamamını ve şirketin televizyon bölümü olan Fox Networks Group‘un büyük bir kısmını bünyesine katacak. Bu anlaşma ile Fox’un yapım kollarını satması ile sinema ve süper kahraman dizileri dünyasına veda edeceğini biliyoruz. Devamlı olarak ertelenen birleşme bir gün sonuca bağlanacak, bunun sonucu olarak Fox’un devam ettirdiği yapımlardan bazıları da ekrana veda edecek.

Disney‘in, Fox‘u almak için attığı adımlardan bir sonucu olarak Legion dizisinin final kararının ilk açıklaması, FX kanalının sahibi Kohn Landgraf‘dan geldi ve yaptığı açıklama şu şekilde:

“Legion 3. sezon bölümlerinin ardından son bulacak”

Yakın zaman içerisinde Marvel tüm bu karakterlerin hepsini MCU‘ya istediği gibi dahil edebilme hakkına sahip olacak. Peki acaba Charles Xavier‘in oğlu David Haller, MCU‘da yer alacak mı?