Lady Sif Thor: Ragnarok

Lady Sif’i Neden Thor: Ragnarok’ta Göremedik?

Thor: Ragnarok hakkında gelen ilk yorumlar filmi Marvel’ın en eğlenceli filmi olarak tanımlıyor. Ama filmle ilgili açıklanmayan büyük bir sorun var: Lady Sif (Jaimie Alexander) filmde yok. Bu nasıl olabilir?

Chris Hemsworth ve filmin yönetmeni Taika Waititi her ne kadar filmi gizlice çekmek istemiş olsalar da Asgard kökenli karakterlerin olacağını biliyorduk. Lady Sif dışında.

Heimdall, Odin ve the Warriors Three, bazılarının süresi çok kısa olsa da, filmde yeni ve eski karakterlerle göründüler ama Lady Sif‘ten bahsedilmedi bile. Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige’e nerede olduğu sorulduğunda işte böyle cevap verdi:

“Star Wars: The Force Awakens filmindeki Maz Kanada’dan alıntı yapacağım, ‘Başka bir zaman için güzel bir soru.’ Söz bu muydu? Buna yakın bir şey.”

Güzel cevap, Feige.

Mayıs 2019’da çıkacak Avengers 4 ile Marvel Sinema Evreni’nin 3. evresi bitecekken, bu soruyu soracak başka bir zaman bulamıyoruz. Thor: Ragnarok, isminden de belli olduğu üzere, Ragnarok ile ilgiliyken Lady Sif‘in olmaması ve nerede olduğunun da bilinmemesi mantıklı mı?

İlgili Yazı: Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif Kimdir? Kimin Nesidir?

Ya Marvel’ın büyük planları var ya da MCU’da cevabı olmayan sorulardan biri. Belki de, umut ediyoruz ki, asilliğiyle bilinen güzeller güzeli karakterimiz önümüzdeki Avengers filmlerinden birinde olur. En kötü ihtimalle ABC’de yayınlanan Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde tekrar görünür.