La Casa de Papel'in 3. Sezonu Hakkında Bildiklerimiz Ve Geçmişe Bakış - Geekrobats

La Casa de Papel 3. Sezon Hakkında Bildiklerimiz Ve Geçmişe Bakış

İzleyenleri büyüleyen ve kısa zamanda bütün dikkati üstüne çeken İspanyol şovu La Casa de Papel – diğer adıyla Money Heist – 3. Sezonuyla birlikte Netflix’e geri dönüyor.

Forbes’e göre, 2018’deki yayın platformunda en popüler yabancı dil dizisi haline geldi. Ve tamamen İspanyolca olmasına rağmen altyazılar, tüm dizi akışına ayak uydurmayı kolaylaştırıyor. Temmuz ayındaki galasından önce, bir ve ikinci sezonlarında neler olup bittiği konusunda fikirlerinizi tazelemeyi tavsiye ediyoruz. Bu filmden daha çok zevk almanızı sağlayacaktır.

La Casa de Papel’in Önceki Sezonlarında

Hatırlarsanız, İspanyol aktör Álvaro Morte, altı ay boyunca İspanya’daki The Royale Mint’e yapılacak (ülkenin tüm parasının basıldığı yer) destansı bir soygunu planlayan gizemli bir dehaya sahip olan Profesör olarak karşımıza çıktı. Ekip arkadaşlarına para vaat ederek, 11 gün boyunca 67 rehine ile kendilerini darphane içine kilitleyerek, sekiz hırsızdan oluşan bir grubu işe aldı. Peki ya hedef? 2,4 milyar euro basmak, bu da bize tarihteki en büyük soygunu yapmaktı.

La Casa de Papel'in 3. Sezonu Hakkında Bildiklerimiz Ve Geçmişe Bakış - Geekrobats

Kadroyu kısaca kod adlarıyla hatırlatmak gerekirse: Tokyo (Úrsula Corberó), Moscow (Paco Tous), Denver (Jaime Lorente Lopez), Berlin (Pedro Alonso), Nairobi (Alba Flores), Rio (Miguel Herrán), Helsinki (Darko Peric), and Oslo (Roberto Garcia Ruiz). Bu karakterlerin yanında ayrıca, hayranlar diğer iki ana karaktere de odaklandı: hırsızların kim olduğunu bulmak için görevlendirilen baş rehine müzakerecisi Raquel (Itziar Ituño) ve rehinelerden biri olan Monica (Esther Acebo). Ayrıca her iki karakter de gelişen olaylar sonucu hırsızlarla birlikte yola koyulma kararı alıyordu.

La Casa de Papel 3. Sezonun Çıkış Tarihi Nedir?

Netflix, 19 Temmuz’da üçüncü sezonun geleceğini onayladı. Yukarıdaki teaserda, hayatta kalanlar -Tokyo, Rio, Nairobi, Helsinki, Denver, The Professor, Raquel ve Monica- için yaşamlarının nasıl ilerlediği hakkında fikir edinebilirsiniz.

Üçüncü sezonun sloganı “tatilleri bitti, yani Tokyo, Rio ve Profesör’ün kimlikleri ortaya çıktıktan sonra İspanyol hükümetinin soygun için peşlerinden geleceği anlamına geliyor.

La Casa de Papel 3. Sezon İçin Bir Fragman Var mı?

Netflix henüz bir fragman yayınlamadı, ancak üçüncü sezonu onayladıktan sonra, yönetmen Álex Pina ile kalan oyuncular ve ekibin yeni senaryoyu okuduklarını içeren bir video yayınladılar. Ve videodan anladığımız kadarıyla ekip birlikte çalışmaktan gerçekten keyif alıyor ve hepsi mutlu gözüküyor.

La Casa de Papel 3. Sezon Ne Hakkında Olacak?

Movie Maniacs ile yapılan röportajda Morte ve Corberó, yeni sezon hakkında pek bir şey bilmediklerini itiraf ettiler. Morte, ”Álex Pina fazlasıyla yaratıcı, parlak bir zekaya sahip ve her zaman şaşırtmanın bir yolunu buluyor.” dedi. Corberó ise “Çok fazla aksiyon olacağı hissine kapılıyorum” ve “Bilmiyorum ve bana söylemediler ama harekete geçmek istiyorum.” yorumlarında bulundu.

Bununla birlikte, yeni senaryonun bizi nereye götürebileceği konusunda bir fikrimiz var.

Kısa bir özet: Hırsızlar, para basmak, paketlemek ve kasalardan birinin içindeki bir tüneli kazarak parayı gizli kaçış yoluna taşımak için 67 rehineyi kullandılar. İkinci sezonda ise, polis tarafından yakalanmaktan kaçındılar ve 1 milyon avroyu başarıyla bastılar. Ayrıca Monica, Denver için ekibe yardım etti ve birlikte bir çocuk yetiştirmek için kaçtılar.

La Casa de Papel'in 3. Sezonu Hakkında Bildiklerimiz Ve Geçmişe Bakış - Geekrobats

Bu arada Tokyo ve Rio ikilisinin yaşadıkları, üçüncü sezonda umutla devam edecekleri bir romantizme yol açtı. Ayrıca Denver’ın babası olan Moskow, polis tarafından vurulduktan sonra öldü. Helsinki, bazı rehinelerin Oslo’yu yaraladıktan sonra, Oslo’nun daha fazla acı çekmemesi için hayatını sonlandırdı. Ve eğer bu yetmediyse, Berlin’in darphaneye giren polisler tarafından vurulduktan sonra öldüğü sanılıyor.

Unutulmaz bir şekilde Profesör, Raquel (soygun olayını çözmeye çalışan polis) ile yakınlaştı ve gizli soygun hakkında ne kadar şey bildiğini anlamaya çalıştı. Kendisiyle bir kafede konuşarak ve kendisini gerçek adıyla -Salvador “Salva” Martin- tanıtarak yaşamına girdi. Sonunda, birbirlerini romantik bir ilişki içinde buldular – ani soygunun arkasındaki beynin Profesör olduğu ortaya çıkana kadar-. Ve ne olursa olsun Raquel, Profesör’e aşık oldu ve soygun tamamlandıktan bir yıl sonra Palawan adasında kendisine katılmak için her şeyi geride bırakır.

La Casa de Papel 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı

La Casa De Papel 3. sezon haberlerini ve özetini henüz yeni yazmamızdan 2 gün sonra beklenen fragman sonunda izleyicilerle buluştu. Fragmandan gözüktüğü kadarıyla yine bizi bol aksiyonlu, romantik bir sezon bekliyor. İspanyol hükümetinin hırsızların kimliğini açığa çıkarmasından sonra Tokyo ve Rio‘nun kaldığı adayı polis kuvvetleri saldırı yapıyor. Anladığım kadarıyla Rio kendini Tokyo‘nun kaçması için feda ediyor.

Profesör tekrardan ekibi bir araya toplayarak Rio‘yu kurtarma planları gerçekleştirecek gibi gözüküyor ki büyük ihtimalle bu sezonun ana konusu bu fikir üzerinden gidecek. Ekip için artık para çalmanın çocuk oyuncağı olduğunu fragmandaki para yağdırdıkları sahneden anlıyoruz. Hükümete baş kaldırmaktan korkmuyorlar ve artık saklanmak yok.

Ve herkesin beklediği haber; Berlin yaşıyor. Buna ek olarak kadroya yeni 2 oyuncu eklenmiş. Kim oldukları ya da nereden geldikleri hakkında fikrimiz yok. Yeni sezonu bekleyip neler olacağını göreceğiz.

La Casa de Papel hakkındaki diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.