Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel!

Nedir Bu DC vs Marvel Olayı

Marvel ortalığı animasyonları ile kasıp kavururken, DC mükemmel çizgi roman yazmanın formulunü bulmuşken, biz bunları okuyup hayranlık duyarken aniden bir şey dank ediyor:DC vs Marvel

Haliyle cevabı aramaya başlıyoruz. Başlıyoruz ama Ron Marz ve Peter David bize yardımcı olmak istiyor ve Dc vs Marvel çizgi romanını yazmaya başlıyorlar…

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 1

Peki Nasıl Başlıyor Bu Kavga?

Zamanın başlangıcından beri var olan iki kozmik varlık var. Kimse varlıklarından haberdar değil öyle ki birbirlerinden bile haberleri yok. Ayrıca çok güçlü öyle güçlü ki İki evrendeki kahramanların hepsinden daha güçlü bu varlıklar bir nevi yaratıcı varlıklar.

Yakın dönemde yaşanan bir takım kozmik olaylar sonucu bu iki kardeş birbirlerini sezerler. Ve nedendir bilinmez ama kimin güçlü olduğuna dair bir kavgaya tutuşurlar. Ama bu savaş iki evreni de yok edebilecek kadar tehlikeli olduğundan iki evrenin ”şampiyonlarını” karşılaştırmaya karar verirler.

Bu savaşın sonunda kaybeden varlığın evreni yok olacak. Sadece bir tane kural var: Rakiplerden bazıları birbirlerine o kadar denktirler ki mücadeleleri sonsuza kadar sürebileceği için maç sırasında “hareketsiz” kalan taraf o raundu kaybedecektir.

Her neyse kardeşler arasında olur böyle şeyler. Öyle değil mi?

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 2

Birinci Raunt, Savaş!

Thor vs Shazam!

Harika değil mi? Thor Marvel evrenini en güçlü karakterlerinden yarı tanrı ve Mjolnir’i var. Shazam ise DC tarafının klasikleşen karakterlerinden. Superman,Batman ve daha bir çok karakteri yenebilecek bir güce sahip.

Peki kim kazanıyor bu olağanüstü mücadeleyi? Rakibinin 1 saniye hareketsiz kalması vasıtası ile Yüce Odin’in Oğlu Thor bu mücadeleden galip ayrılıyor. Ve ilk raund Thor galibiyeti ile sonlanıyor.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 3

İki Denizler Kralı Karşı Karşıya

Bir taraftan Namor diğer taraftan ise Aquaman seslerini duyar gibiyim. Bu iki kralın karşılaşması tam anlamıyla mükemmel. Peki bu mükemmel karşılaşmanın sonucu ne olmuş olabilir?

Bir ”Balina Hareketi” ile Namor’u alt etmeyi başarıyor Aquman.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 4

Yetişemiyoruz!

Flash vs Quicksilver!

İki kahramanda kendi evrenlerinin en hızlıları. Ve tabi ki mükemmel bir dövüşe imza atacaklar. Quicksilver yaklaşık 10 mach hıza ulaşabiliyor. Ama karşısında ki boş birisi değil: Flash! Zaman içerisinde sıçrama bile yapabiliyor bu kahramanımız.

Flash rahat bir şekilde kazanıyor.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 5

Bir Aşk Hikayesi

Jubilee vs Robin!

Evet bu ikili birbirlerini görür görmez aşık oluyorlar. Ama işin ucunda yok olmak var savaşmak zorundalar. Jubilee gayet yetenekli bir karakter ki öyle olmasa burada savaşamazdı. Ancak karşısında Batman’in sağ kolu var. Haliyle bu işleri zorlaştırıyor Jubilee için.

Bu karşılaşmadan Galip çıkan kahramanımız: Robin

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 6

Kısaca: Silver Surfer vs Green Lantern

Evet ne kadar harika bir karşılaşma olduğunu anlamışsınızdır. Bir tarafta hayal gücü ile her şeyi yapabilecek irade sahibi 3. Green Lantern Kyle Rayner! Diğer bir tarafta ise Marvel evreninin en güçlü kahramanlarından kozmik bir güce sahip, çevik ve dayanıklı olan Silver Surfer!

Green Lantern harika bir güce sahip olabilir ama karşısında Galactus’un elçisi var.

Kazanan: Silver Surfer!

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 7

İki Evrenin İki Güçlü Kadını

Catwoman temelde çok iyi akrobatik yeteneklere sahip bir kötü kahraman ama karşısında kendi jenerasyonu içerisinde üstün yeteneklere sahip Elektra var. Üstüne üstlük doğduğu andan itibaren ninja suikastçiler tarafından yetiştirilmiş. Catwoman’ın pek bir şansı olduğunu düşünmüyorum, bilakis çizgi romanda da Elektra galibiyet alırken çok fazla yorulmuyor. Görünen köy kılavuz isyemez.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 8

Birbirlerini Tamamlıyorlar

Lobo vs Wolverine!

Bu gerçekten muazzam! İkiside birbirleriyle aynı özelliklere sahip bir tarafta Hulk gibi güçlü birine kafa tutmuş Wolwerine diğer bir tarafta Superman’e kan kusturmuş Lobo var.

Bu ikilinin mucadelesi sonucu Wolverine galip geliyor. Tartışmaya açık bir savaş.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 9

Bir Tarafta Prenses Diana Diğer Tarafta Bir Tanrı

Storm vs Wonder Woman!

Yapılabilecek en iyi kadın karakter versuslarından olduğu kesin. Storm evrenindeki en güçlü mutantlardan biri. Wonder Woman ise hız konusunda Flash, güç konusunda Superman’e meydan okuyor.

Tahminler Yapıldı mı?

Bu mücadeleyi Storm kazanıyor!

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 10

Çene Savaşları

Spider-Man vs Superboy

Evet bol konuşmalı ve harika bir mücadele. Bir tarafta dost canlısı örümceğimiz, mahallemizin dostu Spider-Man! Diğer tarafta ise Superman kadar yetenekli genç oğlanımız SuperboySuperboy bu mücadeleyi kazanacak güce şüphesiz sahip ama yazarlarımız burada Spider-Man‘i layık görmüşler.

Yine tartışmaya açık bir savaş ama harika olduğu kesin!

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 11

Dağlar Yıkılır, Denizler Dalgalanır

Hulk vs Superman!

Bir tarafta Justice League lideri Superman. Sadece Justice League lideri mi? Tabii ki hayır! En güçlü DC karakterlerinden biri olduğu kesin bu Çılgın Kriptonlu’nun!

Diğer Tarafta ise Gezegenlere hükmetmiş. Tüm Avengers üyelerini yenebilecek potansiyele sahip Yeşil Dev Hulk!

Bu mücadeleden Superman galip çıkmayı başarıyor.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 12

Beraberlik mi?

Captain America vs Batman!

Bir tarafta Batman! Evet sanırsak bunu dememiz yeterli olacaktır. Sonuçta O Batman! Diğer bir tarafta Amerika’nın umudu, Avengers lideri, en önemlisi gerçek Bir savaşçı: Captain America! Bu savaş onlarında söylemiyle sonsuza kadar sürebilir.

Ancak savaştıkları kanalizasyonu su basması sonucu Batman Captain America’yı kurtarıyor ve son savaş berabere sonlanıyor.

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! 13

Ne Oldu? Ne Bitti?

Aslında çizgi roman sadece savaşları içermiyor ara sıra yan yana gelen karakterler renk katıyor.

Thanos ve Darkseid gibi onları yan yana görmek ilginç.

Gelelim sonuca: Tabloya baktığımızda Batman ve Captain America haricinde Marvel tarafının 6’ya 4 üstünlüğü var

Tartışması Bitmeyen Konu: DC vs Marvel! - Geekrobats

DC vs Marvel karşılaşmasından Marvel savaştan galip olarak ayrılıyor.

Avatar
Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.