Konami'nin İddialı Atağına Karşı EA Boş Durmadı: Fifa 2019 - Geekrobats

Konami’nin İddialı Atağına Karşı EA Boş Durmadı: Fifa 2019

Hali hazırda çoğu kişi yenilikçi futbol oyunları bekliyor. Konami tarafı PES 2019’u oldukça iddialı bir şekilde açıkladıktan sonra EA boş durmadı ve Fifa 2019’u duyurdu!

Fifa’dan henüz hamle gelmemişken Konami, PES 2019 için büyük beklentilere sebebiyet verecek tanıtımlar yayınladı. Hatta öyle ki karlı hava durumunu oyuna ekleyeceğini açıkladı. Konami‘nin bu iddialı hareketlerine rağmen son yıllarda bir çok kişi EA Sports‘un Konami‘yi büyük ölçüde geride bıraktığını düşünüyor. Ayrıca yıllardır lisans sıkıntısı çeken Konami bu sefer ise en büyük kozu olan Şampiyonlar Ligi’nin lisansını kaybetti. Bunun üstüne beklenen bir şekilde Electronic Arts, Şampiyonlar Ligi lisansı için paraya kıydı.

Konami'nin İddialı Atağına Karşı EA Boş Durmadı: Fifa 2019 - Geekrobats

Fifa 19 için yeni bir tanıtım videosu yayınlayan tanıtım videosunun teması Şampiyonlar Ligi üzerine. Electronic Arts, Şampiyonlar Ligi’ne oldukça odaklanmış bir vaziyette. Bu durumun üzerine son zamanlarda gelen EA başarısı ile birlikte oyun için olan beklentiler çok yüksek.

Ancak şu an henüz oyun hakkında detaylı bilgilere sahip değiliz. Sadece oyunun 28 Eylül 2018’de satışa sunulacağı ve XBox One, Playstation ve PC platformlarına çıkacağı gelen bilgiler arasında.

” EA Sports, It’s in the Game! ”