Kitap Önerisi: Gözlerini Sımsıkı Kapat - John Verdon - Geekrobats

Kitap Önerisi: Gözlerini Sımsıkı Kapat – John Verdon

Kaleminin mürekkebi sayfayı kirlettiği an sizi imkansız bir yola sürükleyen yazar; John Verdon. Ve imkansız ayrıntılara sahip ikinci kitabı, “Gözlerini Sımsıkı Kapat“.

Gözlerini sımsıkı kapat? Ama neden? İşte, bu soruyu kitap bittiğinde bile sorabilirsiniz.

Dave Gurney’e pasaklı, sinir bozucu, toplum kurallarını umursamayan ancak zeki dostu Jack Hardwick’ten bir telefon geliyor. Gurney’in emekli oluşunu umursamadan ona güzel bir iş teklifi sunuyor.

Düğün gününde, sözde Meksika’lı bir bahçıvan olan Hector Flores tarafından öldürülen güzel bir gelin. Bu ilginç ve hâlâ cevap bekleyen önemli sorulara sahip cinayet vakası, işine aşık olan Dave’i kendisine bir mıknatıs gibi çekmesi çok normal.

Kahvenizi elinize alıp olabileceğiniz bir kitap değil çünkü okurken, Dave Gurney ile birlikte cinayet ayrıntıları içinde öyle kaybolacaksınız ki, bir kahveniz olduğunu unutacağınıza eminim!

Aynı en güzel gününde öldürülen gelin gibi geçmişi kirli olan genç kızlar ve onları tedavi etmek yerine kendi adaletini konuşturmak isteyen bir psikolog.

“Ve sonra hiçbir şey hissetmez oldu.”

Kim? Kitabin yarısına gelip elinizde hiçbir ipucu olmayan, sorduğunuz soruların cevabını sizin gibi bulamayan Dave Gurney mi?

“Hayatının en büyük sürprizi için gözlerini sımsıkı kapat!”

Ölüm bir süpriz mi? Adaleti sağlamanın doğru yolu nedir? Peki, Dave Gurney gerçek adaleti sağlamak için neyi feda edecek?

“Tüyler ürpertici bir sır ve onu çözmeye çalışan karmaşık bir adam…” -NY Daily News

“… hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığı sahip.” -Washington Post