Kevin Feige Hulk’ın Neden Thor: Ragnarok’ta Olduğunu Açıklıyor

Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige’e göre Planet Hulk’ın ThorRagnarok filminde olması için çok iyi bir neden var.

Marvel hayranları yıllardır Hulk için yeni bir solo filmi istiyorlar ve bu filmin de karakterin en popüler hikayelerinden birini ele almasını istiyorlar. The Incredible Hulk 2008’de MCU’nun oluşmasına katkı sağladıktan sonra karakterin sinema haklarından dolayı Marvel ve Disney bu hikayenin devamını getiremediler. Bunun yerine, Hulk ve Bruce Banner son iki Avengers filmlerinde yardımcı karakter olarak görüldü. Şimdi ise Thor: Ragnarok ile Hulk için yeni bir üçleme başlıyor!

Avengers: Age of Ultron filminin sonunda yeşil devimiz, Quinjet ile uzaklaştıktan sonra birçok fan kahramanın uzaya doğru yola çıktığını ileri sürdü. Bu fikre göre yeşil renkli dev için yeni bir solo film gelecekti ve film Greg Pak’ın Planet Hulk hikayesini konu alacaktı. Hikayeye göre yeşil devimiz Bruce Banner kimliğini ve dünyayı arkasında bırakır. Bir şekilde Sakaar gezegenine gider ve gezegenin gladyatör oyunlarına katılır. Thor: Ragnarok‘tan gelen ilk trailer ile hemen hemen aynı şeylerin filmde olduğunu gören fanların solo Hulk filmi için hayalleri yok oldu. Ama Kevin Feige’e göre bu iki hikayeyi birleştirmenin iyi bir nedeni var.

İlgili Yazı: Thor: Ragnarok Yeni Bir Hulk Üçlemesinin Başlangıcı Mı?

Kevin Feige, Planet Hulkın neden Thor: Ragnarok filmine katıldığını ve Marvel’ın yeşil dev için gelecek planları hakkındaki sorulara cevap verdi.

“Thor’un hikayesine başka hangi Marvel karakterlerini getirebileceğimizi düşünüyorduk ki bu bizim için önemliydi. Chris [Hemsworth] için de önemliydi, Captain America’nın Black Widow ve Iron Man’i ve diğer karakterleri aldığını gördü ve “Peki benim filmimde kimler olacak?” dedi. Biz de bunun hakkında düşünüyorduk zaten. Thor, çizgi romanlarında harika karakterlere sahip. Sif hakkındaki sorunuzu şakayla kenara itiyorum. Valkyrie’yi filmde görmek istedik. Hela’yı tanıtmak istedik, Balder, Beta Ray Bill ve henüz yapamadığımız bir sürü karakter var çünkü Thor, dediğim gibi, birçok harika karaktere sahip. Diğer Marvel karakterleri hakkında, en kahramanca ve en güçlü iki karakterimizi, Thor ve Hulk’ı, birlikte kullanırsak ne kadar komik olacağını düşünüp durduk. İkisini birbiriyle dövüştürsek ve yine de Thor ve Banner arasına bolca espri koysak. Bunları düşünürken Ultron’un sonundaki uçağın cidden de uzaya gitmiş olabileceğini düşündük ve belki de bu Gladyatör Hulk görmemiz için bir şanstı.”

Feige’in söylediklerine göre, Age of Ultron‘dan sonra yeşil devi uzaya göndermek planları değildi. Eğer durum böyleyse, film yayınlandıktan sonra neden bu iddiaları hep inkar ettiklerini açıklar. Büyük ihtimalle amaçları Captain America: Civil War‘dan önce onu takımdan ayırmaktı. Thor da gidince mükemmel bir fırsat belirdi; böylece Thor‘un üçlemesini daha iyi bir şekilde tamamlamak ve yeşil deve yeni bir başlangıç vermek için yönetmen Taika Waititi ile anlaşıldı.

Feige’in açıklaması ile ilgili bir diğer heyecan verici olay ise Asgardlı karakterler olan Beta Ray Bill ve Balder’ın gelecekte gözükme olasılıkları. Çizgi romanlarda ve İskandinavya  mitolojisinde Balder, Thor’un kardeşi. Beta Ray Bill ise Thor ile uzun süredir dost.

Thor: Ragnarok 27 Ekim’de ülkemizde vizyona giriyor!