Kevin Feige, Avengers 4'ün MCU İçin "Final" Olduğunu Söyledi - Geekrobats

Kevin Feige, Avengers 4’ün MCU İçin “Final” Olduğunu Söyledi

Yapımcı Kevin Feige‘e göre 2019’da çıkacak olan Avengers 4, şimdiki Marvel Sinematik Evreni’nin finali olacak.

Marvel Stüdyoları, sinematik evrenleri hakkındaki hırs dolu planı ilk duyurduklarında, sektörün çoğunluğu bu planın başarısından şüpheliydi. Bunun nedeni ise ölçekte bir şeyin daha önce hiç denenmemiş olması ve Iron-Man, Thor gibi karakterlerin seyirciyi çekmekte zorluk yaşayacağının düşünülmesiydi.

Günümüze dönecek olursak, artık kimse onların bilgeliğini sorgulamıyor. Yıllar boyunca birçok stüdyo Marvel‘in evren oluşturma formülünü denedi, ancak Dark Universe ya da yayınlanması planlanan Kral Arthur serisi başta olmak üzere başlamadan maceraları sonlandı. Film ve karakterlerin birbirlerine bağlı doğaları, seri için büyük bir satış noktası da olmuştu, ancak MCU, Avengers 4 ile çok daha farklı planlara sahip.

Kevin Feige, Avengers 4'ün MCU İçin "Final" Olduğunu Söyledi - Geekrobats

Kevin Feige, bizzat kendisi, Vanity Fair başlığı altında yazdığı Marvel Sinematik Evreni‘nin son dönemdeki başarısını yeni, kapsamlı bir makalesinde bunu doğruladı. Hakkında pek bilgi sahibi olunmayan Avengers 4‘ün ikinci başlığı bile, Feige’nin Avengers: Infinity War spoileri olarak ele almasıyla sır olarak tutulmakta. Ancak kendisi de, süper kahraman filmlerinde hiç karşılaşmadığınız şeyleri önünüze sereceğini, yani bir finali işaret ettiğini onayladı.

“Her şey belirli iki periyod olarak ayrılacak. Avengers 4’ten önceki ve sonraki her şey. Bunların, seyircilerin beklediği gibi olmayacağını biliyorum.”

Avengers 4‘ün bir final getireceği ve bir çok kurucu Marvel Sinematik Evreni karakteri ve aktörünün son defa görüleceği şaşırtıcı değil. Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo ve Chris Hemsworth’un anlaşmaları bitmiş olacak ve Marvel yeni bir karakter jenerasyonunun Avengers 4‘de yer almaları için kurulumu üzerine çalışacak, tıpkı Black Panther, Captain Marvel ve Spider-Man gibi.

İlgili Yazı: Avengers 4’te Olacağını Bildiğimiz Karakterler

Bazı fanlar Marvel Sinematik Evreni‘nin kesin bir sona ulaşacağından ve bazı önem arz eden karakterlerin ölümünden korkuyor olsa da, Marvel yine Vanity Fair başlığı altında şimdiden 20 film planı olduğunu belirtiyor. Ayrıca Avengers 4 Tony Stark, Captain Amerika gibi önemli karakterlere veda edecek olsa da, stüdyo onlara hak ettiği tüm uğurlamayı yapacak gibi görünmekte.


Çeviren: Tarık Titiz