Justice League’de Kötü Superman Olduğu Doğrulandı Mı?

Henry Cavill’in Superman‘inin nasıl ve ne zaman döneceğiyle ilgili büyük açıklamaları Justice League filminde göreceğiz. Evet, Justice League filminde döneceğini biliyoruz ama nasıl döneceğini bilmiyoruz. Bizim bildiğimiz Superman‘e göre daha karanlık, kötü Superman‘in gelme ihtimali de var, hatta birçok fan buna inanıyor.

DC Comics tarihinde birçok kötü Superman varken, DCEU’da neden olmasın?

Justice League Kötü Superman’i Nasıl Tanıtabilir?

Justice League'de Kötü Superman Olduğu Doğrulandı Mı? - Geekrobats

Karanlık Ezgiler

Justice League filminin müziklerinin bestecisi Danny Elfman, John Williams’ın ikonik Superman filmindeki Superman theme şarkısından bir parça aldığını söyledikten sonra “Onu çok karanlık bir anda, çok karanlık bir yönde kullanıyorum. O anda Superman’in hangi tarafta olduğundan emin değiliz.” diyerek Superman’in Justice League‘deki hikayesiyle ilgili bizlere çokça bilgi vermiş oldu.

Karanlık Uyarılar

Justice League'de Kötü Superman Olduğu Doğrulandı Mı? - Geekrobats

Batman v Superman filmindeki Knightmare sahnesiyle dünyanın Superman’in kötü bir versiyonu ile tanıştığını gördük. O sahne, gelecekten gelen the Flash’ın Bruce Wayne/Batman’i Superman’in bir şekilde kötüye gitmesi hakkında uyarıp, onu durdurmanın “anahtarının” Lois Lane olduğunu söylemesi ile bitmişti.

Bazı fanlara göre filmin son sahnesinde Superman’in tabutunun üstündeki toprağın gizemli bir şekilde uçması, Superman’in bedenini Apokolips’e ışınlayan Mother Box’un bir işareti. Orada Darkseid’ın Superman’in eski halini çarpıtıp onu kendisinin kötü bir hâline dönüştürebileceğine inanıyorlar.

Bu sahneler ile Justice League filminde Darkseid ve Apokolips için çalışan Superman’i eski kahraman haline getirmenin anahtarının Lois olacağına kesin gözü ile bakabiliriz.

Superman’in Dönüşü

Justice League'de Kötü Superman Olduğu Doğrulandı Mı? - Geekrobats

Bu teori ise Justice League‘in 2. fragmanından çıkarılmış. Alfred’ın gizemli bir figürle konuşup onun günü kurtarmak için geç kalmadığını umduğunu söylediğini hatırlarsınız. Birkaç fana göre o kişi Green Lantern Birliği’nden biri olabilecekken çoğu kişi onun Superman olduğuna emin.

Alfred bir şekilde konuştuğu kişi hakkında emin olamıyormuş gibi görünüyor ve “Senin geleceğini söylemişti.” demesi ise Batman’in çoktan ona bu gizemli kişiyi beklemesini söylediği anlamına geliyor. Ayrıca Batman çoktan bu kişi ile iletişime geçmiş olabilir. Belki de Batman bir şekilde Superman’in hayatta olduğunu öğrenip ona ulaşmayı başarmıştır.

Bu ipuçları bizi Justice League filminde yeni kurulan takımımızın filmin ortalarına doğru kötü Superman ile savaşacağını, Superman’in insan tarafını ortaya çıkartacak bir olayla (Lois’in gelip onla konuşması?) tekrar iyi olması ve takımla birleşip son anda Steppenwolf’u durduracağına düşünmeye yönlendiriyor.

Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Sizin kendi teorileriniz var mı? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Zack Snyder tarafından yönetilen Justice League 17 Kasım’da vizyona giriyor.