Justice League 2 Senaryo

Justice League 2 Senaryosu İçin Çalışılmaya Başlandı

Justice League senaryosu için çalışmalar, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoktan başladı.

Warner Bros. geçen yıl Snyder’ın 2013’teki Man of Steel filmine devam olarak Zack Snyder’ın Batman v Superman: Dawn of Justicei ile DC Sinematik Evrenini başlatmıştı. David Ayer’in Suicide Squad‘ı ve Patty Jenkins’in Wonder Womanı ile daha da genişleyen evrenle, stüdyo kahramanlarımız Superman (Henry Cavill), Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller), Aquaman (Jason Momoa) ve Cyborg (Ray Fisher)’u ilk defa beyaz perdede bir araya getirerek Justice League‘i kurdu.

Warner Bros, yıllar boyunca Justice League filmi çekmeye çalıştı ve sonunda Snyder’ın filmi ile gelecek ay film vizyona giriyor. Filmde Steppenwolf ve Parademons ordusunun dünyayı işgal edip, New Gods’ın dünyadaki savaşta geride bıraktığı üç Mother Box’u aramasını izleyeceğiz. Birçok kişi League’in ilk görevlerinde Steppenwolf yerine Darkseid ile çarpışacağını düşünmüş olsa da büyük ihtimalle stüdyo Darkseid’i ikinci film için saklıyor.

Justice League‘de Komiser James Gordon’ı oynayan J.K. Simmons, verdiği bir röportajda Justice League 2 için senaryo yazımının çoktan başladığını söyledi. Ve belli ki kendisinin de rolü olduğunu düşünüyor.

Justice League 2 Senaryosu İçin Çalışılmaya Başlandı - Geekrobats

“Komiser Gordon her sahnede trençkot giyiyor, o kadar vücut çalışmanın belli olacağını sanmıyorum, özellikle Batman’in yanında dururken! Ama bu birkaç Justice League filminden ilki. Batman senaryosunun ve bir sonraki Justice League senaryosunun üstünde çalışıyorlar. Benim Komiser Gordon’umu tanıtacak. Yaptığım pek bir şey yok.”

İlginç olan kısım

Warner Bros. başta DC film evreni hakkındaki planlarını  duyurduğunda 2015’ten 2020’ya kadar olan filmleri açıklamıştı. Program genel olarak değişmese de en büyük değişiklik Justice League filmlerinde oldu. Başta Snyder iki Justice League filmini de yönetmek için seçilmişti, Justice League: Part 1 ve Justice League: Part 2Ama geçen yıl iki bölümlük film yapmaktan vazgeçtiler.

Justice League 2’nin yapım aşamasında olması şaşırtıcı olmasa da DCEU‘nun medyadan aldığı negatif yorumlara rağmen evrenin devam edeceğinin gösterir. Snyder’ın Justice League 2 filmini yönetip yönetmeyeceği şu an belli değil iken DC’nin açıkladığı filmlerden sonra devam filminin ne zaman yayınlanacağı da bilinmiyor. Bekleyip ne olacağını görmekten başka çaremiz ne yazık ki yok.