FilmGüncel

Jumanji, Gişede Ters Köşe Yaptı! Justice League’i Geçti

Dwayne Johnson’ın vizyona yeri giren filmi Jumanji: Welcome to Jungle gişede büyük başarı elde etti ve Justice League’i bile geride bıraktı.

Henüz geçtiğimiz ay vizyona giren ve Robin Williams‘ın Jumanji‘sine devam niteliğinde olan yapım, Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart, Jack Black gibi bir çok başarılı oyuncuyu kadrosunda barındırıyor. Aslında daha önce işlenen ve olumlu eleştiriler alan bir hikayeyi tekrar işlemesiyle gişede çakılacağı tahmin ediliyordu. Fakat ters köşe böyle bir şey, Warner Bros.‘un en çok güvendiği yapımlarından olan Justice League‘i bile geride bırakmasıyla çoğumuzu şaşırttı.

Çok büyük umutlarla vizyona giren, reklam ve tanıtım çalışmalarına milyon dolarlar harcanan DC’nin yeni filmi Justice League maalesef gişede istediğini bulamadı. Bizce film mükemmel bir film değildi ama iyi bir filmdi.

İlgili Yazı: Justice League [Spoiler’lı] İnceleme – İnciğiyle Cıncığıyla!

Jumanji, Gişede Ters Köşe Yaptı! Justice League’i Geçti - Geekrobats

Box Office Mojo verilerine göre Jumanji 90 milyon dolar gibi bir bütçe ile çekildi ve şu ana kadar dünya çapında 676 milyon dolar kazandı. Fakat Justice League, yüksek bütçesine ve o kadar reklam çalışmalarına karşın şu ana kadar 654 milyon dolar kazandı. 300 milyon dolarlık bütçesine rağmen. Bunun sebeplerini olanları irdelediğimiz, baştan sona DCEU’yu, gelişen olaylarla inceleyip değerlendirdiğimiz yazı ile rahatlıkla anlayabilirsiniz.

İlgili Yazı: Justice League Nasıl “Frankenstein” Oldu?

Aralık ayında izleyicileriyle buluşan yapım, an itibariyle 676 milyon dolar hasılat elde etti ve bu rakam daha da artmaya devam ediyor. Kasım ayında 654 milyon dolar hasılat ederek şirkete çok büyük zarar veren Justice League’i geride bıraktı. Justice League‘den beklenti bu kadar yüksek iken (Jumanji’de oldukça düşüktü) çok az hasılat elde etmesi sinema tarihinin şaşırtan olaylarından birisi şüphesiz.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı