Joker Solo Filminde Joker'i Joaquin Phoenix Canlandıracak - Geekrobats

Joker Solo Filminde Joker’i Joaquin Phoenix Canlandıracak

Uzun süredir beklenen solo Joker filmi için oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce pek çok usta isim tarafından canlandırılmış sevilen karakter Joker’in bu sefer ki oyuncusu oldukça heyecan verici.

2013 yılında Superman’in solo filmi Man of the Steel ile başlayan DC Sinematik Evreni, özellikle kötü kahramanları ile ilgi toplamayı başarmıştı. Man of Steel’in ardından Batman v Superman: Dawn of Justice beklentilerin oldukça alıntıda kalmasına rağmen filmin ana kötüleri Lex Luthor ve Doomsday tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Batman v Superman: Dawn of Justice’in beklentilerin altında kalması sonucu bu sefer tüm gözler DC’nin sevilen kötü kahraman grubu Suicide Squad’ın filmine çevrilmişti. Filmde oyunculuklar oldukça beğenilse bile Jared Leto‘nun canlandırdığı karakterimizin birçok sahnesinin kesilmesi ile beraber film beklentilerin altında kalmış ve oldukça olumsuz eleştiriler almıştı.

Jared Leto‘nun Joker‘i birçok hayran tarafından harika bulunsa bile pek çok hayran da asıl Joker‘i yansıtmadığını düşünüyordu. Bu sefer tüm gözler Suicide Squad‘ın Extended Version‘una çevrilmişti. Ancak uzatılmış versiyona eklenen sahnelerin toplam süresi oldukça kısaydı ve sadece 2-3 Joker sahnesi görebilmiştik. Ardından DC  işleri Wonder Woman filmi ile toparlayıp Justice League‘in de kesilen sahnelere kurban olması sonucu tüm yatırımlarını geleceğe yapmıştı ve bir solo Joker filminin geleceğini duyurmuştu.

İlgili Yazı: Justice League Nasıl “Frankenstein” Oldu?

2019 yılında vizyona girmesi planlanan film için ayrılan bütçe 55 milyon dolardı. Ancak en çok merak edilen konu ise Joker‘i kimin canlandıracağıydı. Tekrardan bir Jared Leto performansı izleme olasılığımız oldukça düşüktü çünkü Leto, kesilen sahneleri yüzünden Warner Bros.’a oldukça kızgındı.

Joker Solo Filminde Joker'i Joaquin Phoenix Canlandıracak - Geekrobats

Uzun süren görüşmelerin ardından ise suçun yeni palyaço prensi 43 yaşındaki usta oyuncu Joaquin Phoenix olacağı resmiyete kavuştu. Joaquin Phoenix’i daha önce Gladiator, The Master gibi birçok başarılı yapımda izlemiştik. Ancak Phoenix’in performansı hayranların gözünde 1989 yılında vizyona giren Batman filminin ana kötüsü olan Joker’i canlandıran Jack Nicholson ya da Batman Trilogy‘de çılgın karakterimizi canlandıran Heath Ledger kadar iyi olur mu bilinmez. Filmin ayrıca 80li yıllarda geçip çizgi romanlara göre daha sert bir havada olması bekleniyor.