Joker 2: Todd Phillips Sadece Tek Bir Şartla Devam Filmini Çeker

Todd Philips bir Joker devam filmi fikrine artık her zamankinden daha çok yatkın, fakat eğer ki Joker için bir devam filmi çekilecekse Todd Philips’in bir şartı var. Batman’in en ilginç ve acımasız düşmanı olan Joker ilk Batman #1′de sadece bir seferlik bir kötü olup öldürülecek. Serinin editörleri ise bu karardan hoşnut kalmadılar ve karakterin serinin devamında yaşamasına izin vermediler. Bu karakterin uyarlanması çok uzun sürmedi, ilk Batman ’66 dizisinde Cesar Romero canlandırdı, arkasından film sektöründe Tim Burton’ın Batman’inde Jack Nicholson, Batman The Animated Series ve Batman Arkham oyunlarında seslendirme sektöründe mucizeler yapmış olan Mark Hamill, Christopher Nolan’ın şahane filminde oynayan ve bu rol sayesinde maalesef vefat ettikten sonra Oscar kazanmış Heath Ledger ve 2016 yılında çıkmış Suicide Squad filminde geçen ay vizyona giren Joker filmini iptal ettirmeye çalışan Jared Leto.

Todd Philips tarafından yönetilen Joker, daha çok karakterin Alan Moore ve Brian Bolland’ın 1988’de yazıp çizdiği sanat eseri değerinde olan ‘The Killing Joke’ gibi orijinini el alıyor ve Joker’in de The Killing Joke’ta dediği gibi bu filmde de Joker’in orijini çoktan seçmeli çünkü filmin sonunda filmde yaşanan olayların gerçek olup olmadığı konusunda bir çelişkiye giriyoruz. Bu sefer Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan Joker filmi Arthur Fleck adında başarısız bir komedyenin hayatını gözler önümüze seriyor ve Arthur’un film boyunca yaşadığı olaylar ile adım adım deliliğin kapısını çaldığını görüyoruz. Gişede 1 milyar doları geçmeye yaklaşınca filmin hayranlarında tek bir soru vardı: Devam filmi gelecek miydi ?

Joker 2: Todd Phillips Sadece Tek Bir Şartla Devam Filmini Çeker -Geekrobats

Los Angeles Times ile yaptığı röportaja göre Todd Phillips bir Joker devam filmi için eskiden düşündüğünden daha çok yatkın olduğunu söyledi. Eğer devam filmini kendisi yazamayacaksa diye Joker devam filmini iş edinen yazarlara bir uyarıda bulundu. Joker’in şu anda gördüğü ilgiye ve büyük ihtimal alacağı Oscar adaylıklarına sebep olan başarıya sahip olması için:

‘Joker devam filmi sadece suçun palyaço prensini içeren vahşi ve çılgın bir film olmamalı. Joker filminde ele alınan temaya yakın bir frekansta gitmesi gerekir çünkü bana göre bu filmi yapan şey buydu. Çoğu filmler oluşan kıvılcım ile alakalı fakat bu barut ile alakalı. Eğer bu hissiyatı cidden yine ele alabilirseniz bunu görmek ilgi çekici olur.’

Joaquin Phoenix’te Joker devam filminde oynamak için çok hevesli. Filmde de gördüğümüz gibi Joaquin Phoenix’in performansı mükemmeldi. Phoenix, Arthur Fleck’i oynarken büyük zevk aldı ve böylece aldığı rol için ‘rüya rolüm’ dedi. Hatta Joker filminin çekimlerinde Phillips’e ne zaman bir devam filmi çekeceklerini soruyordu. Phoenix, Todd Phillips gibi role dönmesi hikayeye bağlı olur.

Joker 2: Todd Phillips Sadece Tek Bir Şartla Devam Filmini Çeker -Geekrobats

Eğer bir Joker devam filmi olur da çıkarsa bu filmin Batman içermeyeceğini söylemek güvenli. Joaquin Phoenix’in Jared Leto’nun rolünü elinden alması, Robert Pattinson’ın da yeni Batman’i oynaması ile aynı şekilde çoktan DCEU’da canlandırılmış başka karakterlerin de değiştirmesiyle DC reset butonuna basıyor gibi gözüküyor. Son olarak The Batman de aynı Joker gibi kendi filmi olacak.

Kaynak: Screen Rant