John Rhys-Davies Lord Of The Rings Dizisine Tepkisini Koydu!

Yakın bir zamanda Lord of The Rings’in dizisinin geleceğinin haberlerini almıştık ve geçtiğimiz günlerde de Amazon diziyi sahiplendiğini açıklamıştı. Ancak dizi hakkında ortaya bir çok yalan haber ortaya atıldı ve artık işler git gide kötü bir hal almaya başlamıştı. Dizinin haberi geldiğinden beri neredeyse hiçbir hayran bundan memnun değildi. Christopher Tolkien ve John Rhys-Davies’e kadar ulaşınca artık işler iyice kötü bir hal aldı.

Son zamanlarda gelen en sarsıcı haberlerden biri olan diziyi bir de Amazon üstlenince hayranlar iyice tepki göstermişti ve bu haber bir anda gündeme oturmuştu. Ancak asıl önemli olan nokta Christoper Tolkien’in yakın zamanda gelen istifası ve Tolkien Estate başkanlığından resmen ayrıldığını bildirmesiydi. Bu karar iki şirketi çok büyük açıdan etkilemiş hatta bazı filmlerin gelmemesine bile sebep olmuştu. Zaten işler gergin bir haldeyken gelen bu istifa Lord of the Rings dizisini büyük ölçüde etkileyebilir.

Zaten son zamanlarda Tolkien’in artık iyice soğuması ile birlikte gelen diziye en çok tepkisini koyan kişi şüphesiz  John Rhys-Davies’ti hatta sert bir açıklama yapmayı da ihmal etmedi:

“ Biliyorsunuz ki bunu yapmak için yeterli paraları var. Lord of the Rings’e bir televizyon dizisi olarak neden ihtiyacımız olduğu konusu beni birazcık şaşırtıyor, ama oldukça eminim ki (bu girişim) son derece ahlak dışı ve para hırsıyla ortaya çıkmış bir şey. İnternet menşeili kumar ve benzeri birçok yerden elde ettikleri inanılmaz ölçülerdeki paradan bahsediyorum, bu tamamen bir rezalet. Zavallı Tolkien mezarında ters dönmüş olmalı. […] Bu olay, daha iyisini yapmakla ilgili değil; sadece daha fazla para kazanmakla alakalı, hepsi bu. Eğer daha fazla para kazanabileceklerini düşünüyorlarsa, o halde kazanacaklardır da.

Bu sözler bizleri dizi için iyice umutsuzlaştırdı. Ancak yine de iyi bir şey ortaya çıkabilir. Hayranların beklentiside oldukça düşük. Umuyoruz bu harika serinin hakkını verebilecek bir çalışma yapılır.