John Constantine'in Kullandığı Mistik Objeler - Geekrobats

John Constantine’in Kullandığı Mistik Objeler

John Constantine, DC Comics çizgi romanlarında 1985 yılından itibaren var olmuş bir anti-kahramandır. Kendisi çok güçlü bir büyücü, gizli bir dedektif ve çok iyi bir dolandırıcıdır. Bunların yanı sıra sayılamayacak kadar mistik objesi ve silahı vardır. Hatta evrendeki en büyük mistik obje koleksiyonuna sahip kişi olarak geçer. Biz bazılarını sizin için listeledik.

 Twin Blade

Twin Blade, First of the Fallen’ı yenmek için yaratılmış 3,4 feet uzunluğunda iki dişli bir kılıçtır. Ayrıca bu silah yaratılırken John, The First’ü kandırıp The Second ve The Third’ü öldürüp diğer iki Fallen’ın gücü ile birleştirmesini sağlamıştır. Ayrıca bu kılıcın bir de ikizi vardır, Moonblade. Tüm özellikleri Twin Blade ile aynıdır ancak Twin Blade’in uzun ve şekli değişik versiyonu olarak kabul görülür.

Twin Blade, sınırı bilinmemekle birlikte First of the Fallen’ı bile öldürmüştür. The First, her şeyden önce yaratıldığından doğal olarak Outversaldır ancak Nigh-Omnipotence (En az Multiversal) olarak geçtiği de görülmüştür. Twin Blade, varlıkların ruhuna bile işleyebilecek güçtedir.

 Vortex of Kellemore

Kaynağı, geçmişi ve gücü tam olarak asla bilinmese de, Cennette hatta Presence’ın huzurunda Spectre’yi öldürebilecek bir gücü vardır. Sınırı asla bilinmemekle beraber direkt olarak ruhsal bir saldırıdır. Büyüsel ve ileri düzeyde ruhsal bu silahı kullanabilecek ruha sahip bilinen iki varlık vardır: Phantom Stranger ve John Constantine. (Tabii ki Lucifer, Spectre vb. gibi karakterler de kullanabilir, ancak bize sunulan bilgi bu yönde.)

 House of Mystery

House of Mystery’nin origini asla bilinmemektedir. İlk sahipleri Cain ile Abel yani Kabil ile Habil’dir. Bir sıralar Mr. Mxyptlk da kullanmıştır ancak itaat ettiği kişi John Constantine’dir.

Neredeyse her an her yerde bulunabilir, Nigh-Omnipresent’dır. Uzay-zaman döngüsünün  tamamen dışında bulunur. Kendine ait ordusu vardır ve neredeyse her şeyi yaratma gücüne sahiptir. Ev, kendi zihnini bir bedene bile bürümüştür.

 John’s Trenchcoat

The Devil’s Trenchcoat yani Şeytan’ın Trençkot’u olarak geçer. John ile aralarında ruhsal bir bağ vardır. Trençkot, John’dan kopsa bile onun gibi birini arar ve onu giyen insanları John’a çevirir. John Constantine, Tanrı-İblis olarak geçen Nergal tarafından ele geçirildiğinde bir şekilde Trençkot da bundan etkilenmiştir. İrade, duyu, duygular, ruh ve kendi şeytani güçlerine sahip olmuştur.

Düşünebilme yetisi, Yarı-İblis bir form, Trençkot’u giyenlerin Cehennem ile ilgili güçler kazanması, lanetleyebilme, uğursuzluk getirebilme, zihin kontrolü, yaşam enerjisi emebilme, neredeyse hiçbir şekilde zarar görmeme, neredeyse hiçbir büyüyü geçirmeme ve “reality warping” yani gerçeklik bükme gibi üst düzey güçleri vardır.

 Demon Blood

John’un kanı iki defa Şeytan/İblis kanı ile karışmıştır. Birincisinde; John, ağır yaralıyken ve hastanede iken, Nergal gelip John’a bir teklif sunmuştur. Yaralarını iyileştirmek için kendi kanını John’a enjekte etmiştir. İkincisinde ise; John Constantine, karanlık tarafının daha ağır basmasını istemiştir ve Ellie The Succubus ile yakın bir ilişki kurmuştur. John, Ellie’nin kanını alıp kendisine enjekte etmiştir.

Sadece bir insan bile John’un kanı ile nükleer zarara sahip kimyasal silahlar yapabilir ve bu milyonların ölümü ile sonuçlanır. John’un kanı ona hızlı iyileşme, yavaş yaşlanma gibi özellikler verir ve Cehennem ile keskin bir bağı olduğundan dolayı büyü gücünü çok daha yukarılara çıkarır.

 The Ace of Winchesters

Ace of Winchesters, iblisleri öldürmek için tasarlanmış büyülü bir silahtır. John Constantine bu silaha kendi enerjisini aktararak onu güçlendirmiştir.

 Drake’s Drum

Sir Francis Drake’in davulu, doğaüstü olaylarda haber vermek ve çok büyük bir koruma kalkanı oluşturmak amaçlı kullanılıyor. Hakkında çok bir şey bilinmiyor.

 Saint Patrick’s Cave

Aziz Patrick’in mağarası, Aziz Patrick, İrlanda’nın birincil koruyucusudur. Dünyadaki en kutsal mekandır. Neredeyse her türlü doğaüstü varlığın güçlerini sönümleme özelliğine sahiptir ve tamamen sınırsız bir kutsal su deposudur. Gerçek kutsal su, The Fallen’a bile zarar verebilecek olanından.

 The Virgins Flower

Bakirenin Çiçeği, Paracelsus’ın bahçesinde, işkence ile yetiştirilmiş, iki parçalanmış rahip ve asılmış bir bakirenin kanına batırılmıştır. Aleister Crowley bile bu çiçeği İblisleri oyuncak olarak kullanmak için kullanmıştır.

 John’s Tattoos

Bir başmelek çağırmaktan, Cehennemin kapılarını açmaya, insan ve diğer varlıkların ruhunu içerisinde bulundurup John’un gücüne güç katmaya, kendisini saklamaya, korumaya, gücünü arttırmaya kadar çoğu şeyi yapabilir. John’un ve Kral Süleyman’ın kendi kutsal sembollerinin karma bir halinden oluşturulmuşlardır. John’un tüm vücudu dövmelerle kaplıdır ve çoğunun gücü henüz belli değildir. Ancak hepsinin bir amacı vardır.