Joaquin Phoenix, Joker’in Dönüş Filmleri Çekilmesi Fikrine Açık

Aktör Joaquin Phoenix, başka bir Joker görünüşü ve/veya bir devam filmi çıkaracağı hakkında açıklama yapmadı. Yakın tarihli bir röportajda Phoenix, filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen Todd Phillips ile olan işbirliği hakkında konuştu. Joker, Venom’un Ekim ayı açılış hafta sonu gişe rekorunu kırdı ve ilk üç gününde ABD’de 93.5 milyon dolar kazandı.

Joker, aslında her zaman bağımsız bir film olarak düşünülmüştü. Psikolojik gerilim bir film olan Joker, Gotham Şehri’nin koruyucusu Batman’in kemer düşmanı haline gelen DC Comics karakteri Arthur Fleck’in köken hikayesini anlatıyor. Daha önceden Joker’i canlandıran aktörlere bir göz atacak olursak; Christopher Nolan’ın Karanlık Gecesi’nde, Heath Ledger, Joker performansıyla Oscar kazanmıştı ve DCEU’nun 2016 yılında çıkan filmi Suicide Squad’daki Joker’i ise Jared Leto canlandırmıştı.

Phillips’in karakteri ele alması özellikle tartışmalıydı, çünkü birçok insan filmin ultra şiddetinin gerçek dünyaya nasıl aktarılabileceği konusunda endişeliydi. Joker’in çoğunlukla olumlu eleştirileri ve gişe başarısı, yeni bir filmin Phoenix’ten bir karakter misillemesi içeren bir sonraki adımın mantıklı olacağını gösteriyor.

Phoenix’e göre, Joker hayali bir rol olarak sona erdi, ancak karakteri daha fazla araştırmak isteyip istemediğini bilmiyor. Yine de Phoenix, bir sahneyi Batman ile paylaşmayı düşünmese de, olasılıkların “sonsuz” göründüğünü kabul ediyor. Aşağıdaki klibi izleyebilirisniz – Phoenix, 21:02 işaretinde olası bir Joker misillemesini anlatıyor:

Geçen yıl boyunca, Joker’i çevreleyen tartışmalar farklı pazarlama püf noktalarına ilham verdi ve şimdi sinemalarda iyi performans sergilediği için yöneticiler şüphesiz hem eleştirmenlere hem de genel sinemaseverlere yönelik stratejik tekniklerle performanslarını iki katına çıkaracaklar.

Phoenix’in izleyicilerin tahminini sürdürme konusundaki olağan tercihini göz önünde bulundurarak, 80’lerde başka bir Joker filminde yer almak istemesi muhtemel değildir. Ama kim bilir – belki de başından beri plan buydu.

Bir önceki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.