Jason Momoa, Man of Steel/Aquaman Fan Teorisini Onayladı

Vizyona yeni giren ve DCEU’nun önemli yapımlarından Justice League’e yoğunlaşmışken sinematik evrenin başlangıcını yapan Man Of Steel’in meşhur Aquaman teorisi doğrulandı.

Teori filmin ufak bir bölümünü kapsıyordu ve aslında önemli derecede önemli bir teoriydi. Henüz DCEU hakkında pek bilgimiz yokken filmde önemli bir karakter hakkında böylesine bir detay konulması hayranları eğer teori o zaman doğrulansaydı fazlasıyla heyecanlandırabilirdi.

Teoriden biraz bahsetmek gerekirse;

Gerçek kimliğini gizlemesi gereken Clark Kent açık bir denizin ortasında bulunan bir petrol platformunda çok büyük bir felaketle karşılaşır ve herkesi hızlı bir şekilde kurtarır. Kurtarır kurtarmasına ancak yıkılan platformun altında kalır ve suya gömülür ve işte tam o anda kimliğini bilmediğimiz biri gelir ve Clark‘ı kurtarır. O zamanlar bu kişinin kim olduğunu bilmiyorduk ancak bir çok kişi bu esrarengiz kişinin Aquman olduğunu söylüyordu. Yine de ortada hala kesin bir şey yoktu ta ki DCEU’nun Aquman’i Jason Momoa‘dan bir açıklama gelinceye dek.

Jason Momoa, Ray Fisher ve Ben Affleck ile DC All Access‘in sorularını yanıtladılar. ”İzleyicilerin dikkat etmesini istediğiniz bir detay var mı?” gibi bir soru gelince Jason Momoa, Justice League’de olmasa bile Man Of Steel’de olduğunu belirtti. Röportajda Momoa, Aquaman’ın Supermen’i kurtarmada rol oynadığını doğruladı.

” Man of Steel filminde Henry Cavill’ın petrol platformunu tutmaya çalıştığı bir sahne var. Sonra onu aniden suya gömülmüş halde görüyoruz. Zack Snyder bana bu sahnede onu kurtaranın Aquaman olduğunu söyledi. Böylece Justice League’de bir araya gelmeden önce yolları kesişmiş olacaktı. ”

Jason Momoa bu şekilde bu büyük gizemi ortaya çıkarmış oldu. Bunun gibi detaylar var mı bilmiyoruz ancak umarız ki önümüzde ki yapımlarda bu tarz sahneler görebiliriz.