Iris West Justice League

Iris West’in Sahneleri Justice League’den Kesildi

Gelen haberlere göre, Kiersey Clemons yani, Iris West sahneleri filmden kaldırılmış. Flash tutkunları bu haberi duyunca belki hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Aktrist filmdeki sahnelerinin “hasta” çıktığını iddia etti, fanlar ise bunu pek de umursamıyor gibi. Iris West‘in sahnelerinin filmden çıkarılmasından çok haberin devamına tepki gösterenler de oldu. Çünkü bu haber Lex Luthor‘un da, namı diğer Superman’e takıntılı kelimizin de, filmdeki sahnelerinin kesildiği ile karşımıza geliyor. Kızmalarının sebebi ne diye sorarsanız, hikayedeki kahraman çeşitliliği azalıyor.

Justice League , Darkseid’in güçleriyle savaşmak için süper kahramanları bir araya getiren Batman ve Wonder Woman’la DCEU’yu kitlesel olarak genişletecek. Justice League üyelerinin kişisel hayatlarına bakış açısı, bu dünyayı açmanın ve gelecekteki filmlerin oluşturulmasında önemli bir rol oynayacak. Yani bir bakıma sinematik evreni inşa etmeye başlıyorlar.

Kasım 2017’de beklenen çıkış tarihi ile stüdyo seçerse bu karakterlerin eklenmesi için kısa bir süre var. Sahnelerin, genişletilmiş blu-ray baskısında yer alması muhtemel. Fakat Kiersey’in 2020’deki Flashpoint filminde oynama ihtimalide var.

Iris West’in yokluğu hakkındaki düşüncelerimiz neler diye sorarsanız

Açıkçası, çok da üzülmedim. Fakat karakter altyapısından ve çeşitliliğinden eksiltmeleri bakımından olumsuz bir yönü olabilir. Olumlu eleştrileri kadar olumsuz eleştriler alabilecek bir karar açıkcası, hatta olumsuz eleştriler çok daha fazla olabilir. Üzülenler için yüz güldürecek bir haber de söyleyelim, Iris West Flashpoint filminde yer alıyor.