GüncelFilm

İptal Edildiği Açıklanan Swamp Thing Dizisine Talip Kanallar Var

Kısa bir süre önce sitemizde Swamp Thing dizisinin daha ilk haftasından iptal olmasıyla ilgili bir haber paylaşmıştık. Swamp Thing’in iptal sebebinden, işi bu raddeye getiren konulardan bahsetmiştik. O yüzden konuya hakim değilseniz o haberi okumanızda fayda var.

Ama bugün konumuz o değil. Konumuz sosyal medyada yarattığı etki. Özellikle Twitter üzerinde baya yankı yarattı. Öyle ki hayranları #SaveSwampThing etiketi ile paylaşımlar yapmaya başladılar.

İptal Edildiği Açıklanan Swamp Thing Dizisine Talip Kanallar Var - Geekrobats

Benzer durumu Lucifer ve Justice League’in Synder Cut’ı için de yapmışlardı. Her ne kadar Synder Cut gerçekleşememiş olsa da Lucifer başlatılan kampanyadan bir süre sonra Netflix tarafından kurtarılmıştı. Swamp Thing için de bu umut var çünkü haklarını devralmak isteyen iki farklı şirket var: HBO ve CW.

Burada CW adı geçince biraz korkulabileceğinin farkındayım, ama durumlar henüz belli değil. HBO biraz daha istekli duruyor ve gelen açıklamada programı devam ettirmek istediklerini söyleyip detay vermişlerdi. CW ise fazla detay vermemesinin yanında detaya da girmedi. Kısaca HBO daha istekli duruyor bu konuda. Ama CW, DC ağırlıklı olduğundan bir şekilde Swamp Thing‘i alırsa yeniden yapılır mı, yeniden yapılırsa Abby veya Swamp Thing siyahi olur mu, Swamp Thing eşcinsel yapılır mı bunlar tamamen gelecekte tartışılması gereken konular (şaka)

İptal Edildiği Açıklanan Swamp Thing Dizisine Talip Kanallar Var - Geekrobats

Ama ciddi olursak 3 durum var burada ve 3ü de bizi o kadar korkutması gereken şeyler değil:

İlki HBO’nun Swamp Thing’i alması ki bu zaten hayranların da genellikle istediği durum. Bu durumda Swamp Thing olduğu gibi devam eder, yeni karakterler veya dizinin gidişatı bir noktada değişebilir ama dengeyi koruyabilirler o nedenler fazla da sorun olmaz.

İkinci durum ise CW’nun alması ve diziyi olduğu gibi devam ettirmesi. Bu durumda en azından oyuncular değişmez ve oyunculuk sıkıntısı çekmeyiz. Ama CW‘nun genel atmosferi yeniden yapılandırması dizinin havasını biraz bozabilir. Kötü olur demiyoruz ancak beklentileri karşılamayabilir.

Son durum ise korkulu rüya, CW’nun alıp diziyi sıfırlaması. Bunu konuşmak bile garip olur hepimiz bunun nasıl biteceğinden haberdarız. Hayranlar deli gibi tepki gösterir ve büyük ihtimalle izlemez sonra CW‘da iptal eder ve dizi olmayacak sebeplerden iptal edilir falan filan. Umarım bu tarz bir şey olmaz diyebiliyoruz sadece.

Etiketler

Murat Mert Ağbulut

Uzun süreli yazar ve BayKozmik instagram sayfasını sahibi değil ta kendisi. Bunu okuyorsanız artık buradayım ve size güzel şeyler sunmak için uğraşıyorum demektir.
Başa dön tuşu
Kapalı