Infinity War'un Yönetmenleri Hawkeye'ın Yokluğunu Açıkladı - Geekrobats

Infinity War’un Yönetmenleri Hawkeye’ın Yokluğunu Açıkladı

Avengers: Infinity War fragmanlarının şu ana kadar birinde dahi görünmeyen Hawkeye, hayranların en çok konuştuğu karakterler arasında yer alıyor. Herkes nerede olduğunu ve ne olduğunu merak ediyor!

Hawkeye‘ın yokluğu, Avengers: Infinity War‘un pazarlama taktiği olarak görülüyor. Bir gizem, bir soru işaretinden öte insanların ilgisini en çok ne çekebilir ki? Lakin geçtiğimiz günlerde yokluğu sorgulanan karakterimiz için filmin yönetmen kardeşlerinden Joe Russo açıklama yaptı.

Hayranlar onun yokluğu, ortada görünmemesi hayranları epey merak içerisinde bıraktı. Sosyal medyada Clint Barton‘un bulunduğu görseller, posterler ve memler paylaşıldı, ilgi git gide arttı. Yönetmenlere ise yoğun bir şekilde baskı yapılmaya, mesaj atılmaya ve sorular yöneltilmeye başlandı. Bu baskıların ardından Joe Russo yeni bir açıklama yaptı.

Infinity War yönetmenleri Joe ve Anthony Russo, Joe.ie ile yapılan röportajda fragmanlardaki Hawkeye’ın eksikliğine  değindi. Filmin vizyona girme tarihi yakın, baklayı ağzından çıkartmak niyetinde değiller. Bu durumda yapabilecekleri en iyi şey Hawkeye‘ın uzun soluklu bir planın parçası olduğunu söylemek:

Anthony Russo : “Her şey açığa çıkacak.”

Joe Russo : “Sabır bir erdem” demeye devam ediyoruz, iki kez aday gösterilen Jeremy Renner’ı elbette unutmadık. Sadece onun için uzun vadeli bir sürecin parçası olan bir hikaye hazırladık. Kısa vadeli bir süreç için değil.”

Bu açıklamalar bize sabretmemiz gerektiğini söylüyor, önceki filmlerdeki gibi değil daha odaklı ve daha derin işlenecek bir Hawkeye göreceğimizi işaret ediyor. Acaba bu açıklamalar, sabretmemiz gerektiği ve uzun soluklu bir planın parçası oluşu akıllara bir soru işareti bırakıyor: Ronin?