Infinity War Yönetmeni Joe Russo'dan Ruh Taşı Açıklaması - Geekrobats

Infinity War Yönetmeni Joe Russo’dan Ruh Taşı Açıklaması

Gişe rekorları kıran Avengers: Infinity War, Ruh Taşı hakkında kafamızda büyük soru işaretleri bıraktı. Kafamız bu kadar karışık iken filmin yönetmeni taş hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vizyona girmesiyle birlikte büyük heyecan yaratan ve gişe rekorlarını tek tek egale eden Avenger: Infinity War‘un bir çok kısmında kafamızda çeşitli soru işaretleri belirdi. Ancak Ruh Taşı hakkında bir çok hayran çok daha büyük bir karışıklığın içine düştü. Thanos’un Gamora‘yı amacı uğrunda feda etmesi ve Sonsuzluk Eldiveni‘ni ile yaşadıkları doğrudan Ruh Taşı ile bağlantılı olaylardı. Tabii bu kadar büyük olayların bu taş ile alakalı olması bu taşı diğerlerinden özel kılıyor. Özellikle Thanos ve Gamora‘nın sahneleri izleyicilerin aklında büyük sorular bırakıyor ve haliyle bir çok teori ile karşı karşıya kalıyoruz.

Bildiğiniz üzere bir çok izleyici Ruh Taşı‘nın içinde farklı bir evren olduğunu düşünmüştü ve Thanos ve Gamora‘nın sahneleri bu düşünceyi doğrular nitelikte olmuştu.  Çizgi romanlarda da Ruh Taşı ile ilgili bu tarz olaylara şahitlik etmiştik. Sinematik Evren’de bir çok şey farklılık gösterse bile çoğu hayran haklı çıkmış oldu. Filmin yönetmenliğini üstlenen Joe Russo geçtiğimiz günlerde Iowa’da katıldığı bir etklinlikte açıklamalarda bulundu.

” Evet, orası Ruh Taşı idi. Turuncunun hakim olduğu bir yer. Thanos parmaklarını şıklattığında adeta beden dışı deneyim yaşadı ve ruh taşının içerisindeydi. Bu taşın içerisine girdiğinde de Gamora’nın genç haliyle konuştu.

Gamora da aslında sağ. Bu durum yapmak istediğimiz bir şeydi. Çünkü iki boyutlu roller ve üç boyutlu kötüleri sevmiyoruz. Her kötü aslında kendi hikayelerinde birer kahraman ve aynı zamanda bir o kadar da deli, sorunlu, vahşi ve korkutucu. Thanos da eğer onun hikayesini duygusal bir şekilde dinlerseniz fazlasıyla karmaşık gibi. Değer verdiği şeyler var ve en başından beri bu planı uygulaması onun için karmaşık bir durum ve onun açısından bedelsiz de kalmıyor. Zaten en sonunda “Her şeye mal oldu.” diyor ve aynı zamanda Gamora da onun sevdiği tek şeydi, bu sebeple biz de filmin sonunda onu Gamora’yla bir araya getirdik. Biz aslen seyirciye onun gerçekten de canavar olsa bile bir şeyler hissedebildiğini göstermek istedik. ”

Bu açıklamalar, birçok teori daha da güçlü bir hal almasını sağlayacak bir dayanak olduğu gibi onlarca teorinin kırılma noktası oldu. Böylelikle Avengers 4 daha büyük bir öneme sahip oldu diyebiliriz. Umarız Avengers 4 bize beklediğimi verir.