Hulkbuster'ın İçindeki Bruce Banner Olabilir Mi? - Geekrobats

Hulkbuster’ın İçindeki Bruce Banner Olabilir Mi?

Filmden daha çok beklenen Avengers: Infinity War fragmanında Age of Ultron’dan beri görmediğimiz Hulkbuster zırhı ile karşılaşıyoruz. Zırhı kullanan kişinin Tony Stark mı peki, bundan emin değiliz fakat filmdeki bir sahne ipucu veriyor gibi.

Hulkbuster zırhı, Hulk’un kontrolden çıktığı zamanlarda Hulk’ı kontrol etmek ve masum halkı korumak amaçlı Tony Stark tarafından yapılan bir zırh. Hulk bir nebze de olsa zapt edebilen bu zırh, Infinity War‘da yaşanacak büyük savaşta kullanmak için çok uygun çünkü çok güçlü ve Hulk’un gücüne neredeyse denk. Peki ya bizi o zırhın içinde Bruce Banner‘ın olduğunu düşündüren şey ne?

Tabii ki de Bruce Banner‘ın, Hulkbuster’ın kolunun önünde durması ve zırh parçalarını modifiye ediyor gibi durması. İki sene boyunca Hulk’un içinde kalan ve olanlar hakkında hiçbir şey hatırlamayan Bruce Banner kimliğini tamamen kaybetmekten korkuyor. Bu sebeple ekip ona farklı bir görev vermeyi deneyebilir. Bunun da Hulkbuster’ı idare etmek olabileceği düşünülüyor.

Hulkbuster'ın İçindeki Bruce Banner Olabilir Mi? - Geekrobats

Bruce Banner, Iron Man’in zırhını (Hulkbuster olanı değil) Ağustos 2012’de yayımlanan Avengers Assemble #6da savaş sırasında giymişti. Ekip düşmenin eşiğindeyken, Iron Man Banner’ın giydiği zırhı patlatarak Banner’ın Hulk’a dönüşmesini sağlamıştı. Tony’nin dahice Truva atı planı orada çok iyi işlemişti ve hayatta kalmışlardı. (Çizgi romana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz)

Hulkbuster'ın İçindeki Bruce Banner Olabilir Mi? - Geekrobats

İşte ilginç kısım: Avengers, Guardians of the Galaxy ekibi ile dünyayı Mad Titan Thanos (tanıdık geldi mi?) istilasına karşı korumak için güçlerini birleştirmişlerdi. Belki de Avengers: Infinity War‘da böyle bir olayla karşılaşabiliriz.