HITMAN Kendi Televizyon Dizisine Kavuşuyor

Hitman yıllardan beri bir çok efsaneleşmiş oyunu ile tanıdığımız tıpkı oyunları gibi efsaneleşmiş bir karakter. Şimdiye kadar oyunları hariç 2 defa gördüğümüz bu karakterin filmleri pek beğenilmese bile bir diziye kavuşacağı kesinleşti.

Tarihin gördüğü en iyi oyun serilerinden birine sahip olan Agent 47‘yi daha önce beyaz perdede Hitman (2007) ve Agent 47 ile görmüştük. Pek iyi eleştiriler alamayan yapımlar yüzümüzü kara çıkarmış ve yine oyunlarla yetinmek zorunda kalmıştık. Ancak gelen son bilgilere göre bu sefer Hitman bir diziye kavuşacak.

Hulu’nun üstlenecği dizinin ilk bölümünün senaristi ise John Wick‘in başarılı senaristi Derek Kolstad tarafından yazılacak. John Wick gibi bir karakteri yaratmış olan Kolstad, Agent 47 gibi bir karakterin de hakkını verebilir. Şu anda sadece ilk bölümün senaryosunu yazacak olan Kolstad‘ın aynı zamanda dizinin yapımcı yönetmenlerinden olması bekleniyor.

Son zamanlarda bir çok yapımın daha dizisinin çıkacağı haberlerini işitmiştik. Agent 47, diğerlerinin aksine bir diziye daha uygun bir karakter gereken bütçenin ayarlanması ile beraber ciddi anlamda iyi bir dizi izleyebiliriz. Dizinin filmler yerine direkt oyundan uyarlanacağı açıklanan ilk detaylar arasında.

Uyarlamanın yürütücü yapımcıları arasında Kolstad’ın yanı sıra Adrian Askarieh ve Chuck Gordon var. Fox 21 tarafından Bert Salke, Jane Francis, Gloria Fan ve Kira Innes katılırken Hulu adına Jordan Helman görev alacak.