DiziGüncel

HBO Duyurdu: Watchmen Dizisi Yolda Geliyor

Alan Moore ve Dave Gibbons’un tarihin en iyi çizgi romanlarından olarak gösterilen olan Watchmen’in dizisi yolda, geliyor.

2009 yılında Zack Snyder’in yönetmenliğini yaptığı ve en en iyi filmi olarak gösterilen Watchmen hakkında HBO’dan yepyeni haberler var. Watchmen bir film ile sınırlı kalmayacak bir diziye sahip olacak.

Lost’un senaristi Damon Lindelof ile dizinin yapımlarına başlanmış olduğu konuşulanlar arasında. Lindelof daha önce Lost, Leftovers gibi diziler ile harika işlere imza atmıştı. Şu an ki söylentilere göre Lindelof uyarlama dizisini hazırlayacak ve sunacak. Ayrıca Damon Lindelof en az önceki yapımları kadar başarılı bir diziye imza atacağının sinyallarini veriyor.

HBO Duyurdu: Watchmen Dizisi Yolda Geliyor - Geekrobats

HBO şu durumda hikayeyi dizinin bir kaç yıl sürebileceği şekilde yazmaya çalışıyor ve bunu halledebileceklermiş gibi bir görüntü var.

Watchmen’den bahsetmek gerekirse

Watchmen’in 2009 yılında vizyona giren Zack Snyder yapımı filmi, Tarihin En İyi Çizgi Roman Uyarlaması ve En İyi Çizgi Roman Filmi gibi lakaplar ile tanınıyor. Film, gerek oyunculuk bakımından, gerek ise Zack Snyder’in mükemmel efektleriyle gerçekten muazzam bir filmdi. Ayrıca neredeyse hatta tamamıyla her sahne çizgi romanın aynısı gibiydi ve bunu bir film olarak aktarmayı başarmışlardı. Karakterleri çok iyi yansıtmışlardı ve oyunculuk seçimleri tam anlamıyla mükemmeldi. Filme Zack Snyder elinin değmesiylede tam anlamıyla harika bir film ortaya çıkmıştı.

HBO Duyurdu: Watchmen Dizisi Yolda Geliyor - Geekrobats

Şöyle bir detay var ki 2009 yılında sinema filmi hayranlar tarafından oldukça beğenilmişti ancak buna rağmen çizgi romanın ve Watchmen’in yaratıcısı Alan Moore, “Benim eserim bu değil, benim eserim çizgi romandır. Böyle bir filmi kabul etmiyorum,” demişti ve hatta filmde adının bile geçmesine izin vermemişti.

Ancak dizinin tam anlamıyla bir çizgi roman uyarlaması olması beklenmiyor. Dizinin gerek bir kaç şekilde yazılması gerek ise süreklilik halinde olması bu durumu tetikliyor. Ancak dizinin Supergirl gibi aşağı kalır efektlerden çok gerçekten iyi efektlere sahip olmasını bekliyoruz. Dizinin filmden oldukça farklı olması bekleniyor. Hali hazırda yapımcılar arasında olan fark göz önünde bulundurulursa bu gayet normal bir durum.

Diziden umutlar oldukça yüksek çünkü şu anda DC Comics’in Rebirth serisinde büyük rol oynayan Watchmen gündemde. Özellikle dizi olarak yapılması çok zor olan Watchmen’in beklentilerin altında kalması zor gözüküyor. HBO dizinin izleyici kitlesinin çok büyük olduğunun ve Game Of Thrones’tan sonra en büyük dizileri olması beklendiği için HBO bu diziye fazlasıyla ağırlık verecektir.

Umuyoruz ki yeni dizi en az film kadar iyi olur ve bizi ekranlara bağlar.

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı