Guardians of the Galaxy Vol. 3'e Sürpriz Yönetmen!

Guardians of the Galaxy Vol. 3’e Sürpriz Yönetmen!

Başarılı olmasına rağmen geçtiğimiz aylarda Disney tarafından kovulan Guardians of the Galaxy’nin yönetmeni Jamess Gunn’ın boşluğunu sürpriz bir isim dolduracak.

Geçmişteki sıra dışı filmleri ile bilinen ve aslında pek başarılı olmayan James Gunn, 2014 yılında büyük beklentiler ile Guardians of the Galaxy‘nin yönetmenlik koltuğuna oturmuştu. Film, şimdiye kadar ki süper kahraman filmlerinde görmeye alışık olmadığımız tarzdaki karakterlerin çok iyi yansıtılması ve oldukça başarılı olan senaryosu ile beklentileri karşılamış ve gişede de iyi sonuçlar almıştı. James Gunn‘ın bu başarısından sonra 2. filmin de yönetmenlik koltuğunda oturmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Marvel Cinematic Universe‘ün geleceğini büyük ölçüde etkileyen ekip Guardians of the Galaxy‘nin ikinci filmi için de büyük beklentiler vardı. Yönetmen koltuğunda tekrardan James Gunn oturuyordu ve herkes onun başarılı olacağından oldukça emindi. Marvel‘ın sevilen mizahını büyük ölçüde gördüğümüz yapım yine çok beğenildi ve Baby Groot gibi yeni karakterlerin MCU‘ya çok iyi yerleştirilmesi sonucu Guardians of the Galaxy vol. 2 gişede de çok başarılı oldu. James Gunn yine beklentileri karşılayarak büyük başarı elde etti.

Avengers: Infinity War‘da gerçekleşen ve Guardians of the Galaxy ekibini büyük ölçüde etkileyen olaylardan sonra gözler 2020’de vizyona girmesi beklenen Guardians of the Galaxy Vol. 3‘e çevrildi. Ancak James Gunn‘ın verdiği tarihte filmin çıkmasını bekleyen hayranlar için üzücü haber geldi ve James Gunn, Disney tarafınca kovuldu.

Başarılı yönetmenin yıllar önce attığı uygunsuz tweetlerin ortaya çıkması üzerine Disney hemen hareke geçti ve konuyu hiç uzatmadan James Gunn‘ı kovdu. Bir yandan tepkili olan birçok hayran ve Guardins of the Galaxy‘nin oyuncu ekibi Gunn’ın işine geri dönmesini çok isteyip Disney‘e baskı yapmasına rağmen karar kesindi ve ünlü yönetmen işine geri alınmadı. Ancak gelen son haberlere göre Guardians of the Galaxy Vol. 3 mahvolmayacak ve Marvel seriyi devam ettirecek.

The DisInsider‘ın hazırlamış olduğu habere göre Marvel Studios ve Disney heyecanla beklenilen Guardians of the Galaxy vol. 3‘ün yönetmen koltuğu için Travis Knight‘a teklif götürmeyi düşünüyor. Sızan bilgilere bakıldığında daha önce “En İyi Animasyon Filmi” dalında Oscar alan Knight, MCU‘nun Avengers 4′den sonraki geleceğini belirleyecek olan Guardians of the Galaxy vol. 3 koltuğunda oturmasına kesin gözüyle bakılsa da henüz hiçbir şey garanti altına alınmış değil. Umarız Marvel ve Disney bekleneni verir ve yönetmen değişikliğine rağmen iyi bir yapım izleyebiliriz.