GTA V, 2019'un İlk Yarısında Birleşik Krallık'ta En Çok Satan Oyun Oldu -Geekrobats

GTA V, 2019’un İlk Yarısında Birleşik Krallık’ta En Çok Satan Oyun Oldu

Bazı oyunların diğerlerinden daha uzun ömrü vardır ve bir oyunun ömrünün ne kadar süreceğini tahmin etmek neredeyse imkansızdır. FIFA ve Madden gibi spor oyunlarını bu fikre örnek verebiliriz. Diğer başlıklara gelince, uzun ömürlülüğünü belirlemek çok daha zor olabilir. GTA V de bunlardan biri.

Grand Theft Auto V ilk olarak Eylül 2013’te piyasaya sürüldü. GTA VI ile GTA V‘in sahneden çekilip yerini bırakacağı bilinse de, Rockstar’ın bile oyunun bu kadar başarılı olacağını düşündüğünü sanmıyoruz. GTA V şu anda 110 milyondan fazla satan tüm zamanların üçüncü en çok satan oyunu.

Daha da etkileyici olan, bu sayının hala büyümeye devam ediyor olması. Entertainment Retailer’s Association kısa süre önce 2019’un ilk yarısında İngiltere’deki en çok satan on oyunu açıkladı. GTA V sıralamada 10 numarada yer almış olsaydı yeterince şok edici olurdu lakin asıl şok edici olan hala zirveyi koruyor olması.

GTA V, 2019'un İlk Yarısında Birleşik Krallık'ta En Çok Satan Oyun Oldu -Geekrobats

GTA V, 12 ay boyunca 361.312 kopya sattı. Bu da, 360.558 kopya satan FIFA 19′u küçük farkla yenmesi anlamına geliyor. Diğer rakiplerine gelince kimse yaklaşamadı. The Divison 2 üçüncü sırayı aldı ve GTA V’den neredeyse 100.000 daha az sattı. Rockstar için daha iyi bir haber, Red Dead Redemption 2, 260.000 satış sayısı ile dördüncü oldu.

Şimdi kalan tek soru GTA V’in hakimiyetinin ne zaman sona ereceği. Los Santos’daki Diamond Casino and Resort’un açılması, oyunun altı yıllık görev süresi boyunca, oyunun diğer herhangi bir noktasında gördüklerinden daha fazla çevrim içi trafik oluşturdu. Bu satış departmanındaki baskınlığı, görünüşte gerçek bir son olmadığını gösteriyor gibi görünüyor. Bu noktada, GTA V’in başarısını durduracak tek şey GTA VI’nın piyasaya sürülmesi olabilir.

Kaynak: The Gamer