Gotham'ın Yıldızı Final Sezonun Kısa Olacağını Onayladı - Geekrobats

Gotham’ın Yıldızı Final Sezonun Kısa Olacağını Onayladı

DC’nin sevilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve Bruce Wayne’nin küçüklük zamanlarındaki Gotham’ı ele alan Gotham dizisinden gelen haberler hayranları üzebilir.

İlerleyen yaşlarda yaşadığı acı tecrübeler yüzünden “Tarihin En İyi Dedektifi” olarak görülen Batman‘e dönüşecek olan  Bruce Wayne’nin bu yolda yaşadıklarını ve süper kötüler ile dolu olan Gotham‘ın ne kadar kötü bir halde olduğunu anlatan sevilen dizi 5. sezonu ile final yaparak ekranlara veda edecek.

5. sezonu yani final sezonunda ise Batman’in klasikleşen ve oldukça sevilen Zero Year hikayesi işlenecek. The CW tarafından yapılan DC dizileri fazlasıyla eleştiri görürken, Gotham yer yer eleştiri alsa bile özellikle 4. sezonu olmak üzere fazlasıyla beğenildi. Özellikle 4. sezonun sezon finali oldukça olumlu eleştiriler aldı, beğenildi. Yeni sezonda bir çok kişi artık Batman’i de görmeyi beklerken dizinin final sezonunun her zaman olduğu gibi 13 bölüm değil 10 bölüm olacağı kesinleşti.

Gotham'ın Yıldızı Final Sezonun Kısa Olacağını Onayladı - Geekrobats

Dizinin Catwoman’ı Camren Bicondova, kişisel Instagram hesabından açtığı canlı yayın üzerinden Gotham‘ın final sezonunun 13 bölüm yerine sadece 10 bölüm olacağını duyurdu. Ayrıca dizinin prömiyer tarihinin de 2019 yılının Ocak ayı olduğunu belirtti. Ancak Fox şu ana değin herhangi bir bölüm sayısını doğrulamadı.

İzleyicilerin beklemediği yönde bir haber olsa bile bir çok kişi final sezonundan oldukça umutlu. Umuyoruz ki önceki sezonlarda olduğu gibi bizleri tatmin edebilecek bir sezon izleriz ve dizinin şanına yakışır bir veda olur.