Game of Thrones Teorisi Gece Kralı’nın Amacı

Game of Thrones Teorisi Gece Kralı’nın Amacını Açıklıyor!

Game of Thrones‘un heyecanlı bir sezonunu daha geri bıraktık, hepimiz olayların nasıl son bulacağını merak ediyoruz. Bunun yanında ölülerin ordusuna -artık ölü mü dersiniz zombi mi- liderlik eden Gece Kralı‘nın asıl amacı hikayenin önemli gizemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bir Game of Thrones hayranı reddit yazarı Gece Kralı’nın hepimizi şaşırtacak bir amacı olduğuna inanıyor.

Game of Thrones’un yedinci sezon finalinde gördük ki Gece Kralı devasa ordusuyla, -ejderhayı da görmezden gelmek olmaz- Duvar’ı aşmayı başardı. Westeros‘un işgaliyle birlikte Büyük Savaş başlıyor. Sekizinci sezon da bu savaşa ve yaşananlara odaklanacak. Peki ya Gece Kralı’nın asıl amacı ne? Herkesi bir ölüye dönüştürmek kimileri için yeterli bir olgu değil. Reddit kullanıcısı baatezu’ya göre Gece Kralı’nın gitmek istediği spesifik bir yer var: Gods Eye gölü. Riverlands’te konumlanan bu alan Children of the Forest‘in ak gezenleri yarattığı yer olarak biliniyor. Bu teoriye göre Gece Kralı yaratıldıkları yere geri dönmek ve Children of the Forest’in büyüsünü bozmak istiyor. Bu sayede ak gezene dönüşen herkesin insan formuna geri döneceği ve yaşamaya kaldıkları yerden devam edebileceği düşünülüyor.

Game of Thrones Teorisi Gece Kralı’nın Amacı

Doğrusu Game of Thrones’un bu şekilde sonlanması herkes için fazlasıyla şaşırtıcı olacaktır. Teorinin ne kadar gerçekçi olduğunu ise zaman gösterecek. Terorinin gerçekleşme olasılığı dahi heyecanlandırmaya yetiyor fakat sızdırıldığı söylenen 8. sezon senaryosu biraz hevesimizi kırıyor…