DiziGüncel

Game Of Thrones 8. Sezon Spoiler: Nihayet Dev Setin Ne İçin Olduğunu Öğrendik

Game of Thrones‘un 8. sezonu için hazırlıklar hızla devam ederken setlerde gerçekleşen değişiklikler aslında bize büyük bir ipucu veriyor olabilir.

Game of Thrones adına güvenilir bir kaynak olan Watchers on the Wall, 8. sezon için süren çalışmalardan görseller ve haberler paylaşmaya devam ediyor. Özellikle yayınlandığı son görsellere bakılırsa Winterfell ve King’s Landing büyük bir mücadele hazırlığında. Winterfell’e bakıldığında Duvar’ı aşmayı başaran Ak Gezenler‘in sıradaki hedefi burası olacak. Bu saldırıya hazırlık yapan Kuzeyliler ise yeni duvarlar inşa ediyor gibi görünüyor ancak bu yeterli olur mu bilinmez.

Game Of Thrones 8. Sezon Spoiler: Nihayet Dev Setin Ne İçin Olduğunu Öğrendik - Geekrobats

Kings Landing içinde ise yeni sokaklar inşa ediliyor yani var olan şehir büyütülüyor. Bunun sebebi ise bir söylentiye dayalı. İnşa edilen bu sokaklar, ejderhaların ateşiyle kavrulmak üzere hazırlanıyor. Bu demek oluyor ki başkent bir ejderha saldırısına uğrayacak.

Peki, neden gerçek Orta Çağ eski şehirlerinde çekim yapmak yerine, neden basit şehir binaları kuruluyor? Yerliler, eğer evleri zarar görürse yapımla ilgili sorunlar yaşayabilirler. Kontrollü yangın testleri başlangıcından beri burada gerçekleştiğini duyduk, bu yüzden ortada büyük bir yangının olacağı şok edici değil. Titanik Stüdyoları’nın dışındaki bu set, King’s Landing‘in birçok şehir caddesini tasvir edecek, böylece ejderha ateşi tarafından Game of Thrones‘un şanına yaraşır bir şekilde yok edebilecekler. Evet, sekizinci sezonda Yedi Krallık‘ın başkenti ejderhalar tarafından yerle bir edilebilir.

Şimdi asıl soru şu: Bu ejderhaları kim kontrol ediyor? Daenerys sonunda ejderhalarıyla Cersei’ye saldıracak mı, yoksa Gece Kralı o kadar güneye mi gidecek? Veya başka bir deyişle: King’s Landing kırmızı ateşle mi yoksa mavi ateşle mi yanacak?

Game Of Thrones 8. Sezon Spoiler: Nihayet Dev Setin Ne İçin Olduğunu Öğrendik - Geekrobats

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı