Game of Thrones: Daenerys ve Drogon’a Ne Oldu?

Game of Thrones geçtiğimiz aylarda finalini yaparak izleyenlerine veda etmişti. 8 sezon yayınlanan efsane dizi spin-off olarak gelecek yeni dizilere sahip olsa dahi geride bıraktığı birçok an ile kendini çok özletecek. Game of Thrones finali ile birçok soru işareti bıraksa bile çözülmesi gereken en önemli sorulardan biri Drogon ve Daenerys hakkında.

Daenerys 8 sezon boyunca dizinin en önemli olaylarına imza attıktan sonra öldü. Cesedini ise Drogon alıp götürdü. Bu birçok hayranda büyük bir merak uyandırdı çünkü Drogon’un cesedi nereye götürdüğü açıklanmadı. Sadece hayranlar değil oyuncular bile bu konu hakkında endişelenmeye başladılar.

Dizinin yapımcıları Daenerys’i canlandıran Emila Clarke’ın dizide ölmek istememesine karşın “Drogon seni yemeyecek. O bir kedi değil. Seni ne kadar nazikçe dürttüğünü gördün mü ?” açıklamalarında bulundu. Ancak hayranlar ortaya birçok teori attı ve cesedin yok olmuş olabileceğini düşündü. Bunlardan biri Drogon’un cesedi yemesine karşı yapımcılar David Benoiff ve D.B Weiss açıklama yapsa bile cesedi yok etmiş olabileceği hala düşünülüyor.

Game of Thrones: Daenerys ve Drogon'a Ne Oldu? - Geekrobats

Cesedin götürüldüğü yer hakkında şimdiye kadar ki en net bilgi ise Valyria. Valyria’nın lanetlenmiş bölgelerine Drogon cesedi götürmüş olabilir. Yapımcılar böyle bir detay verdiler ancak Drogo’nun yumurtaları buradan gelmiyor. Hanedanlığın doğduğu toprakta batması mantıklı görünse bile bir ejderha buranın yolunu nereden bilebilir ki? Dany’nin ejderha yumurtalarının tamamı Stygai şehrinden geldi ve onun gözünün önünde büyüdüler. Fatih Aegon’un ejderhaları Valyria üstünden getirilse bile bunun Drogon ile pek bir alakası yok. Geride mantıksız soru işaretleri bırakmasıyla 8.sezon vasat bir hal almıştı. Umarız ki spin-off dizileri bu açıkları kapatır.

Daha fazla Game of Thrones haberleri için takipte kalın..