Game of Thrones Aktörü Hayatını Kaybetti

Game of Thrones Aktörü Hayatını Kaybetti

Dünya genelinde milyonların yakından takip ettiği Game of Thrones dizisinden bir yıldız kaydı. Entertainment Weekly‘nin haberine göre Roy Dotrice pazartesi sabahı hayatını kaybetti. Londra’daki evinde hayatını kaybeden Dotrice 94 yaşında idi.

Game of Thrones aktörü hayatını kaybetti

Dotrice, dizide Ateş Kahini (Pyromancer) Hallyne karakterini canlandırmıştı. Roy Dotrice ayrıca George R. R. Martin‘in Buz ve Ateşin Şarkısı”  dizisinin sesli kitapları seslendirmişti. EW’ye göre Dotrice, George R. R. Martin‘in “Buz ve Ateş Şarkısı” seslendirmesiyle, sesli kitapta bir çok kişiyi aynı anda seslendiren kişi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. Aynı zamanda bir çok Disney kitabında da seslendirme yapan aktör, son anlarını aile ile birlikte geçirdi.

Game of Thrones Aktörü Hayatını Kaybetti - Geekrobats

Onu nerede gördük diyor olabilirsiniz

Tyrion, ateşin yaratılmasını görüşmek üzere onunla bir araya geldiğinde ortaya çıkan Hallyne, sadece iki sezonda görülmüştü. Patlayıcı maddeleri üreten Ateş Kahini, Tyrion’un Stannis Baratheon’un filosunu havaya uçurmak için çıkardığı orman yangınında baş rol oynamıştı.

Roy Dotrice, bugüne değin 120 filmde aktör olarak rol almış ve üç defa da ödüle layık gösterilmiş, bunlardan sadece bir tanesi de 1969 Bafta ödülüdür.