DiziGüncelHakkında Her Şey

Game of Thrones’un 8. Sezonu Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Her gün, Game of Thrones’un final sezonu olan 8. sezonuyla ilgili bir çok haber görüyoruz, bazıları viral oluyor lakin tam olarak muhabbette kalsa dahi final sezonu hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Sosyal medyada ve sitelerde paylaşılan bilgiler varsayım, söylentiler veya spekülasyonları geçmiyor.

Temelde oyuncular, gelecek sezonda ne düşündüklerini veya umduklarını söylerler ama hiçbiri gerçekten bu konu hakkında somut değildir. HBO ve oyuncuları sezon için izleyicileri heyecanlandırmayı, onları meraklandırmayı ve beklentiyi yükseltmeyi çok iyi başarıyorlar ve de eminiz ki final sezonu beklentilerimizi karşılayacaktır. Fakat Game of Thrones’un bu kadar promosyona ihtiyacı yok, etrafta fazlasıyla bilgi kirliliği oluşuyor.

Game of Thrones’un final sezonu hakkında söylenmiş ve kesin olduğunu bildiğimibazı şeyler var. Bunlar final sezonuna kadar sizi tutacaktır… 2019 Nisan’ına kadar. Tamam tutmayacaktır ama en azından Game of Thrones hakkında yeni bilgilere gelene kadar sizleri idare edecektir.

(Yazımızı sürekli olarak güncel tutacağız, bildirim takibini açmayı unutmayınız.)

1- 2019’da Game of Thrones’un final sezoununa kavuşacağız.

Listeye hepimizin bildiği ve en kesin bilgi ile başlamak istedik. Ne yazık ki, hala 8. sezonu izleyebilmemiz için tam bir yılımız var. Ve evet, bu sekizinci ve son sezon. Dizi çekimleri Ekim 2017’de başladı ve Haziran ya da Temmuz 2018’e kadar tamamlanması bekleniyor.

Maisie Williams saolsun bizlere Nisan 2019’da 8. sezonun ilk bölümüne kavuşacağımızı açıkladı dersek sizlere yanlış bir bilgiyi aktarmış olacağız. Açıkladı açıklamasına da her duyduğunuza inanmayın, Game of Thrones’un final sezonuna ait bölümlerin bazılarının Türkiye’de çekileceğine de inananlarınız olmuştur. O FRPNET’in 1 Nisan şakasıydı.

İlgili Yazı: Maisie Williams Sezon Tarihiyle İlgili İddiaları Yalanladı

Sadece 6 bölüm sürecek.

Yedinci sezonun prömiyerinden önce Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss 13 bölüm için  daha yeterli öyküye sahip olduklarını söyledi. Yedinci sezon 7 bölüm ile geldi, bu da demek oluyor ki 8. sezonda bizleri 6 bölümlük bir serüven bekliyor. Her bölümün “anıtsal/muzzam” olduğu bildiriliyor. (Bölüm başına 15 milyon dolar bütçeyle olduğunu da belirtelim)

Cersei Lannister muhtemelen ölecek.

Dizinin tam antagonistine dönüştü, yani Jon Snow ve Daenerys Targaryen’in daha fazla güce sahip olmasıyla birlikte büyük olasılıkla ölümü ile karşılaşacağı anlamına geliyor. Sızdırılmış olan set görüntüleri de bu iddiayı destekler nitelikte. Lena Headey, Time dergisi ile yapılan son röportajda bunu öne sürmüştü. Aslında, karakterinin yedi sezonun sonunda öleceğini varsayıyordu. “Ben gerçekten şok olmuştum [yaşadığımı öğrendiğimde]” dedi. “Açıkçası, şimdi, sekiz sezonun sonunda biraz ölü sayısı olmalı.”

Birden fazla son hazırlıyorlar ve senaryolar oyunculara dahi verilmiyor.

HBO’nun data verilerine sızılması ile bazı Game of Thrones bölümleri sızdırılmıştı ve HBO bu konu üzerinde tedbirler almaya başladı. Sonuç olarak milyon dolarlık bir dizinin bölümlerinin sızdırılması büyük zararlara sebebiyet veriyor. Dizinin sevilen karakterlerinden Jaimie Lannister karakterine hayat veren Nikolaj Coster-Waldau senaryonun dahi oyunculara verilmediğini, özel olarak güvenli bir yerde okumalarına izin verildiğini söylemişti. (O haberimize ulaşmak için tıklayınız.)

Son sezonda iki yeni çocuk karakter göreceğiz.

Dövüşçü bir yapıya sahip olan Kuzeyli bir kız karakter ile birlikte yoksul bir yaşamdan gelen bir genç karakter göreceğiz. Kuzeyli olacak karakterin aksanına ve yoksul bir yaşamdan gelecek olan gencin ise çevik ve belirgin yüz hatlarına sahip olmasına dikkat edileceği belirtilmişti. Bu karakterler hakkında pek bilgiye sahip olmasak da birkaç iddia, teori bulunmakta.

Sansa, 8. sezonda büyük bir meydan okuma ile karşı karşıya kalacak.

“Yeni bir tehdit var ve aniden bir şekilde kendini derinler buluyor,” dedi Sansa Stark rolünü canlandıran Sophie Turner röportaj verdiği Variety‘e. “Ve Serçeparmak olmadan, onun üstesinden gelip gelemeyeceği bir test. Bu usta manipülatörün arkasını kollamadan, onun için büyük bir meydan okuma. Bu sezon politik, manipülatif bir dövüş tarzından daha çok onun için tutkulu bir mücadele.”

Şu ana kadar kesin olarak bildiklerimiz bunlar, sizden gelen geri dönüşler ve paylaşılan bilgiler ile yazıyı sürekli güncelleyeceğiz. Bu yüzden bildirim takibini açmayı unutmayınız.

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.cn

Başa dön tuşu
Kapalı