Game of Thrones Senaryo

Game of Thrones 8. Sezon Senaryosu Mu Devlet Sırrı Mı?

Anlaşılan Game of Thrones kadrosu da dizinin final sezonunda neler olduğunu öğrenmek için bizim kadar bekleyecek. Çünkü devlet sırrından beter korunuyor!

Nikolaj Coster-Waldau, namı diğer Game of Thrones’un Jaime Lannister’ı, dizi kadrosundan hiç kimsenin çekimler başlamadan önce “senaryoyu dahi ellerine alamayacaklarını” söyledi. Bu ne demek oluyor söyleyeyim, geçtiğimiz aylarda olayları aydınlatan ve heyecanı kaçıran, haliyle reyting düşmesine sebep olan senaryo sızıntılarının önüne geçmek istiyorlar.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, “Mr. Smith” adını kullanan bilgisayar korsanları, Game of Thrones dizisinin toplam 1,5 TB’lık verisini hacklendi.  Ve senaryoları Deep Web ile kamuoyuna sızdırdılar. Bir de hatırlarsınız, bölümler falan sızmıştı, hackerlar ile HBO‘nun başı dertte. Ellerinden geldikçe önlem almaya çalışıyorlar işte.

Nikolaj Coster-Waldau

Son yıllarda, senaryolar çekimler başlamadan daha önce oyunculara e-posta aracılığıyla gönderiliyordu. Ancak Coster-Waldau‘ya göre, gelecek sezon için ana hatları dahi öğrenemeyecekler. Bu sefer aşırı korumacı bir yol izliyorlar, umuyoruz ki diziye yansımaz.

Ser Davos Seaworth karakterini canlandıran Liam Cunningham, “Elimde 6 bölümün senaryosu var. Ancak onları güvenlik nedeniyle açamıyorum ve yanıma alamıyorum” diyerek güvenlik önlemlerine atıfta bulundu.

Oyuncu senaryoların sadece güvenli bir yerde -muhtemelen dizinin Belfast stüdyolarında- okunmasına izin verildiğini de belirtti. Çekimler başladığında da işlerin bu şekilde devam edip etmeyeceği hakkında bir şey söylemedi lakin senaryoyu daha okuyamadığına sevindiğini çünkü bu belirsizliğin heyecanını arttırdığını söyledi.

HBO tarafından Game of Thrones’un son sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz kesin bir bilgi verilmedi.