Dizi

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi

Game Of Thrones yakın bir zamanda 7. sezon finalini yaptı. Diziye yakın bir zamanda son verileceği konuşuluyor. Game Of Thrones şaşalı bölümleriyle gönüllerimze de ”taht” kurmayı başardı ancak bu dizinin yokluğunda ne izlenir ki? Gelin bir bakalım:

5- The Tudors (2007-2010)

The Tudors İngiltere tarihinin en ilgi çekici dönemlerini konu alan bir tarihsel yapım. Dizi, Tudor Hanedanlığı ve 8. Henry’yi konu alıyor. Gerek sürükleyiciği gerek ise muhteşem görselleriyle Game Of Thrones açığını giderebilir. İzleyiciler tarafından fazlasıyla sevilen ve sadece 3 sezon süren bu dizi bir çok ödüle de layık görüldü Dizi Michael Hirst tarafından yazıldı.

IMDb: 8,1

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

4- The Last Kingdom (2015-)

9. yüzyılda İngiltere olarak anılan bölgede bir çok krallık bulunmaktadır. Tüm bu Krallıklar birbirleriyle bağlantılı olmadıkları için bölge çok dağınıktır. Bölgenin dağınık olması Vikingler için çok büyük bir avantajdır ve Vikingler bölgedeki tüm Krallıkları işgal ederler. Sıra Sakson olan Lord Uhtred’in bölgesine sıra geldiğinde ise yaşanan savaşı yine Vikingler kazanır. Lord Uhtred’in oğlu Küçük Uhtred Ragnar tarafından esir alınır.Zaman içinde bir Viking gibi yetiştirilir. Kendi hakkı olan tahta amcası geçmiştir.Amcası onu satın almak ister ama Vagnar buna izin vermez.

Küçük Uhtred zamanla büyümüş ve bir savaşçı haline gelmiştir. Ragnar’a yapılan bir saldırıdan sağ çıkmayı başarmıştır.

Uthred bir tercih yapmak zorundadır.

Vikingler mi Saksonlar mı?

Gerek konunun sürükleyiciliği gerek ise muhteşem görsel efektleriyle kendini izleyiciye sevdiren bu yapım Game of Thrones’un yokluğunu giderebilecek kalitede.

IMDb: 8,3

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

3- The Reign(2013-2017)

Ghost Whisperer‘dan Laurie McCarthy ve Beauty and The Beast‘ten Frank Siracusa’nın elinden çıkan Reign, 16. içerisinde geçiyor ve İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme ve saltanat sürecini anlatıyor. Çok yabancılık çekmeyeceksiniz çünkü Mary, Listemizde bulunan The Tudors’dan 8.Henry’nin kız kardeşinin kızı!

The Reign gerek yaşattığı Dram gerek ise tarihi iyi aktaran senaryosuyla Game of Thrones ekranlardan kalkdıktan sonra izlenenebilecek diziler arasında yer alıyor.

IMDb: 7,3

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

2- Spartacus: Blood and Sand (2010-2013)

Spartacus! Romalıların eziyetine ve köleliğine rağmen hala güçlü bir şekilde ayakta Kalan Spartacus’ün asırlar önce yaşadağı yeniden doğuş hikayesini ele alıyor. Bir çok Spartacus yapımı bulunmasına rağmen içlerinde en iyilerinden birisi kesinlikle Blood and Sand.

Bizlere izlettiği muazzam savaş sahneleri ve tarihin içinde kaybolma hissi yaratan bu yapım, sadece Game Of Thrones’un açığını kapatmakla kalmayıp en iyi tarih dizilerinden biri olmaya hak kazanıyor.

IMDb: 8,6

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

1- Vikings (2013-)

Yapım bizi 8. yüzyıla götürüyor. Vikingler’i yıllardır Barbar olarak tanıdık, adlarına bir sürü film, kitap ve tarzı şeyler yapıldı ancak Vikings dizisi içlerinden en iyilerinden. Bizi Vikingler’in içine götürüyor. Yaşamlarını öğretiyor, güçlerini gösteriyor ve yaptıkları savaşları harika bir şekilde yansıtıyor. Diziyi izlerken kendinizi adeta bir Viking gibi hissedeceksiniz, tarihin içinde kayıp olacaksınız. Vikings, Game Of Thrones’un yokluğunu kapatmayı başarıyor ve gerek muazzam savaş sahneleri gerek ise Vikingler’in yaşamı ile mükemmel bir dizi olmayı başarıyor.

IMBd: 8,7

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

 

Bonus: Rome (2005-2007)

Rome, MÖ 49 yıllarını ele alan gelmiş geçmiş en iyi tarih dizilerinden birisi. HBO‘un yapımcılığını üstlendiği dizi, 2 sezon sürmüş ve  Golden Globe gibi daha bir çok önemli ödülü almaya hak kazanmıştır. Rome, Dönemin en güçlü imparatoru  Sezar ve en güçlü Roma İmparatorluğu dönemini Roma’nın kendi içinde ki sorunları da ele alarak harika görsel efektler ve muhteşem bir oyunculukla anlatıyor.

IMBd: 8,8

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 5 Dizi - Geekrobats

     Game Of Thrones bitimine yaklaşırken bu gibi kaliteli yapımlar bizlere bir süre kaliteli yapımlar izletebilir.  

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı