Fant4stic Filminin Direktörü Dört Yıl Sonra Filmini Eleştiriyor! - Geekrobats

Fant4stic Filminin Direktörü Dört Yıl Sonra Filmini Eleştiriyor!

2015 yılında çıkan ‘Fant4stic’ filminin direktörü Josh Trank, Fantastic Four serisinin sil baştan yapıldığı yeni filmi hakkındaki bir yorumunu paylaştı. Bu film önceki Fantastic Four uyarlamalarına göre daha ciddi ve dramatik olacaktı fakat az da olsa Fant4stic filminin doğru yaptığı şeyler vardı ama bunlar filmin diğer bütününü oluşturan hatalardan kurtaramazdı.

Fantastic Four çizgi roman uyarlaması filmlerinde hiç kendi yerini bulamadığı için Marvel’ın sahip olduğu Avengers ve X-men gibi film başlıkları altında hep uyumsuzluk sağladı. Ne kadar bu dört kahramanı ekranda görmek için denemeler olsa da hiçbir film iyi bir iş çıkaramadı.

Bir cesurluk göstergesi ile Fant4stic’in direktörü Josh Trank filmin çıkmasından dört yıl sonra film hakkındaki incelemesini yayımladı. Trank’e göre 29 yaşında olmasına ve Fant4stic kariyerinde çektiği ikinci film olmasına rağmen filmde yaptığı hiçbir şeyden pişmanlık duymuyordu.

‘Filmdeki herkes çok iyi aktörlerdi. Fant4stic üzerinde çalışan herkes açıkça BU filmi muhteşem yapmak istiyordu. Ama …. nihayetinde … öyle değildi.”

Fant4stic Filminin Direktörü Dört Yıl Sonra Filmini Eleştiriyor!

‘Aktörlerin içinde olmaya hak gördüğü bir film mi yaptım ? Dürüst olmak gerekirse söyleyemem.’  sözlerini de ekleyen yönetmen Josh Trank şimdi popüler olan ve beklenen Justice League’in Snyder Cut versiyonuna da değindi:

‘Hiç #releasethetrankcut var mı ? Fark etmez çünkü ben Zack Snyder değilim’. Bu cümleye göre Snyder, Trank’e göre ikonik ve mükemmel.

Şimdilik belli olmayan bir tarihi olsa da yeni Fantastic Four filminin 2023’ün Temmuz ayında çıkması bekleniyor. MCU’dan ne kadar uzak kalsalar da artık Disney, 20th Century Fox’ı satın aldığı için haklar artık Marvel’a geri döndü. Artık sadece düzgün bir senaryo, yeterince iyi bir yönetmen ve karakterleri canlandırabilecek yetenekli aktörler bulunduğu zaman Fantastic Four, MCU’nun en iyi filmlerinden biri olmaya aday olabilir.

Bir önceki makalemize buradan göz atabilirsiniz.