GüncelÇizgi RomanFilm

Endgame Yazarları, Captain America’nın Gerçek Süper Gücünü Açıkladı!

Avengers: Endgame yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely, Captain America’nın Marvel Sinematik Evreni’ndeki gerçek süper gücünü açıklıyor. MCU’nun ilk günlerinden beri, Steve Rogers -Chris Evans tarafından canlandırılan karakter- ayrıcalıklı biri olmuştur. Captain America’nın cesareti, sadakati ve azmi, dünyayı defalarca kurtarmaya yardımcı oldu ve Avengers’ı de birçok sıkıntıdan kurtardığına şahit olduk.

kaptan amerika ile ilgili görsel sonucu

S.H.I.E.L.D. tarafından dondurulmuş durumundan kurtarıldığı için, 2012’de Yenilmezler’den önce, Captain America buzda geçirdiği zaman boyunca, kaçırdığı olayları yakalamaya çalışırken, kendisini, genç bir adam olarak tanıdıklarından çok farklı bir dünyaya ve kültüre alıştırmak için elinden geleni yapıyor. Ayrıca, bu süre zarfında elbette insanlığı tehditlerden korumayı sürdürdü, ancak O ve Yenilmezlerin geri kalanı maalesef geçen yılki Avengers: Infinity War‘da Thanos’a karşı yetersiz kaldılar.

Thanos’un evrende yaşayan canlıların yarısını varlıktan silmek için parmak şıklatmasının ardından kurtulabilen birkaç süper kahramandan biri. Ve şimdi muhtemelen Captain America hayatının en kötü noktasında. En yakın iki arkadaşı öldü ve meslektaşlarının çoğunu da kaybetti. Yine de, bu sıkıntı ile karşı karşıya kaldıklarında bile, hayranların, Steve’in bir şekilde işleri düzeltmek için bir yol bulacağına ve sürekli olarak umursadığı insanları kurtaracağına dair olan inancı tam. Markus ve McFeely ile yakın zamanda yapılan bir röportajda ikili, Captain America‘nın gerçek süper gücünün tam olarak ne olduğunu ScreenRant’a açıkladı.

kaptan amerika ile ilgili görsel sonucu

Christopher Markus: Biliyorsunuz, tehlikeye atılmış bir toplumda dürüst bir insan olma mücadelesi – Kendinizi tecrit etmeyi ve değerleriniz arasında durmayı mı seçiyorsunuz veya mevcut [topluma] uymak için taviz veriyor musunuz? Ve bu koşullarda bile, bu onun süper gücü.

Stephen McFeely: Çevresindeki dünyayı genellikle değiştirir. Genelde değişmez.

Markus ve McFeely’nin yukarıdaki cevabı gerçekten konunun özüne iniyor ve Dr. Erskine’nin Steve’e süper asker serumu ile ilk hediye etme kararının arkasındaki nedenleri bize anımsatıyor. Steve Rogers her zaman bir kahramandı ve her zaman doğru olanı yapmak için güvenebileceği bir adam. Sadece bir süper kahramanın fiziksel özellikleriyle donatılmamıştı. Serum Steve’e istediği şeyi yapma yeteneğini verdi, doğru olanı. Steve, Erskine’ye güçlendikten sonra temelde kim olduğunu değiştirmeyeceğine söz verdi ve bu sözünde durdu.

Steve hiçbir zaman topluma uymak için inançlarından ödün vermek istemedi ve Sokovia Anlaşmalarını kabul etmek gibi kolay seçeneğin yanlış olduğuna içtenlikle inandığında asla kolay yolu seçmeye istekli olmadı. Bu bakımdan, Steve değişmez, toplumu daha iyi bir şekilde değiştirir ve belki de en büyük yeteneği, şaşırtıcı gücü, hızı ve çevikliğinden daha fazladır. Maalesef, Captain America’nın kahramanlığı bile Avengers: Endgame‘de hayatta kalmasına yardım etmek için yeterli olmayabilir. Yine de ölürse, kesinlikle bir kahraman olacak.

Etiketler

Selahattin Genç

Boş zamanının bir kısımını bilgisayar oyunları oynayarak veya dizi izleyerek geçiren birisi. Merak duyduğu ve sizlerin de öğrenmesi gerektiğini düşündüğü konuları elinden geldiğince yazmaya çalışan bir editör.
Başa dön tuşu
Kapalı