Elon Musk'ın Yeni Tesla Aracı Cyberpunk 2077'den Fırlamış Gibi Gözüküyor! - Geekrobats

Elon Musk’ın Yeni Tesla Aracı Cyberpunk 2077’den Fırlamış Gibi Gözüküyor!

Elon Musk yeni Tesla Cybertruck’ı günün erken saatlerinde sundu ve araç sanki CD Project Red‘in gelecek RPG oyunu Cyberpunk 2077‘den alınmış gibi duruyor. Yeni çıkacak oyun, oyuncular tarafından merakla bekleniyor, oyunun Nintendo Switch‘e çıkma söylentilerinin yanı sıra son zamanlarda daha da ün kazanmış olan Keanu Reeves‘in de oyunda yer alıyor olması oyuncuları meraklandıran öğeler arasında olsa da, bu merakın ve heyecanın arkasındaki asıl sebep The Witcher 3 oyununun ekibinin aynı zamanda bu oyunu yapıyor olması.

Space X, PayPal ve Tesla‘nın kurucusu olan Elon Musk’ın muhtemelen hayatının bütününde oyunlara karşı ilgisi vardı ama son zamanlarda birçok Tesla aracında birden fazla oyunu oynanabilir kılarak bunu belli etmiş oldu.

Şimdi ise Elon, Tesla araçlarının son sürümü olan Cybertruck’ı tanıttı. Cnet’in haberine göre araç Ford F-150 aracına en, boy ve ağırlık olarak çok benzer ama normal bir araca göre çok ama çok farklı özelliklere sahip. Musk’ın söylediğine göre, araç 2.9 saniye içinde saate yaklaşık 100 km/s gibi bir hıza ulaşabiliyor.

Bunlara ek olarak araç, yaklaşık 6350 Kg çekebilecek ve 16 inç yerden yükseklik ile 35 derecelik yaklaşma açısı sunabiliyor. Aracın gösteriminin yapıldığı videoda, Cybrtruck, F-150 aracını çekerek araç çekiş gücünü kanıtlamış oldu. Ve Musk’ın söylediğine göre araç, bazı tür ateşli silahlara karşı koruma sağlıyor fakat bu özellik aracın gösterimi sırasında tanıtılmadı.

Bugünlerde Elon Musk tarafından geliştirilen birçok şey gibi bu ürünün de satışa sunulma konusunda ciddi olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat aracın Cyberpunk 2077’deki arabayla benzerlik göstermesi Elon Musk’ın, CD Projekt Red ekibiyle anlaşma yapıp yapmadığını da akıllara getiriyor.

İlerleyen zamanlarda edindiğimiz bilgileri bu başlık altında güncelleyeceğiz.