Doctor Strange, Mephisto'ya Karşı Kendi Ekibini Oluşturuyor! - Geekrobats

Doctor Strange, Mephisto’ya Karşı Kendi Ekibini Oluşturuyor!

Doctor Strange, yeni çizgi roman serisi Doctor Strange: Damnation‘da Mephisto’ya karşı kendi süper kahraman takımını oluşturacak.

Özellikle Civil War‘dan sonra birçok karakter kendi takımını kurmuş ve ardından kendine göre suçlu olanlara karşı mücadele etmişti. Ancak Doctor Strange gibi bir karakterin bu kervana katılması neredeyse tahmin edilemezdi, ta ki Marvel: Legacy‘nin yakın bir zamanda başlaması ve karakterin yaratıcı ekibinin uğradığı büyük değişiklikler ile karakterin kendi serisinin 381. sayısında adeta yeni bir döneme başlayana kadar.

Bir çok kişi karaktere yeni bir hikaye yazılmasını bekliyordu ve tam da beklenen gibi oldu. Doctor Strange: Damnation adı ile duyurulan mini-seri 5 sayı olacak. Hikaye Nick Spencer tarafından yazılacak ve Captain America‘yı bile önemli ölçüde etkileyecek.

Hydra tarafından düzenlenen ve Secret Empire‘da gerçekleştirilen bir saldırının ardından Las Vegas çok ağır hasar görmüştür ve bunun üzerine Strange Las Vegas’a gider. Ancak küçük bir dikkatsizlik sonucu cehennemin efendisi Mephisto Dünya’ya gelir hemen ardından Las Vegas’ı ele geçirir. Ve Dünya’nın geri kalanını da ele geçirmek istemektedir.

Doctor Strange, Mephisto'ya Karşı Kendi Ekibini Oluşturuyor! - Geekrobats

Doctor Strange çok güçlü olmasına rağmen Mephisto ile tek başına mücadele etmesi çok zor. Bu sebepten dolayı bir ekip kurmaya karar verir. Blade, Moon Knight, Ghost Rider ve Iron Fist‘den oluşan güçlü bir ekip kuran Strange artık mücadeleye hazırdır.

Serinin Şubat 2018’de yayınlanması planlanıyor. Umarız seri de karakterler kadar sağlam olur.