Dr. Doom'un Senaryosu Bitti Ama Yakında Göremeyeceğiz - Geekrobats

Dr. Doom’un Senaryosu Bitti Ama Yakında Göremeyeceğiz

Hali hazırda vizyona bir Venom filmi girmek üzere olsa bile bir çok kişi piyasada daha fazla solo süper kötü filmi görmek istiyor. Sevilen kötülerden Doctor Doom’un filmi içinse senaryo açısından işler oldukça iyi vaziyette.

Avengers: Infinity War ile birlikte sinematik evreni oldukça iyi durumda olan Marvel’a karşın Fox, Logan haricinde istediği etkiyi henüz uyandıramadı ve birçok olumsuz eleştiri aldı. Fantastik Dörtlü‘nün de haklarını elinde bulunduran Fox, Marvel’ın en eski süper kahraman birliğini de pek doğru şekilde kullanamamasıyla beraber 2015 yılında gelen yapım hayranlar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Bu yapım Fox için tam bir yapım rezaleti olarak nitelendirilse de bu yapımdan önce gelen Fantastik Dörtlü filmleri de bir o kadar olmasa da yine beğenilmemişti. Özellikle  bir çok kişi tarafından gayet iyi bir şekilde uyarlandığı düşünülen Silver Surfer karakterinin filmin geneli yüzünden harcanması pek iyi izler bırakmadı.

İlgili Yazı: Doctor Doom Kimdir? Kimin Nesidir?

Ancak en çok eleştiri alan kısım ise Victor van Doom bilinen adıyla Dr. Doom‘un iyi bir şekilde uyarlanamaması olmuştu. Bildiğiniz üzere Dr. Doom, Fantastik Dörtlü ekibinin baş düşmanı olarak tam olması gerektiği gibi uyarlanamaması üzerine ağır eleştiriler toplamıştı. Bu duruma bir el atmak için hazırlanan Fox ise bir Doctor Doom solo filmini duyurmuştu ve bu filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Noah Hawley‘e bırakmıştı.

Noah Hawley‘e geçtiğimiz günlerde Vulture‘a açıklamalarda bulundu ve bu açıklamalar ile hayranların yüreğine su serpti. Film için olumlu yönde konuşan Hawley’in açıklamaları şu şekilde:

” Senaryoyu yazmayı bitirdim. Beni mutlu eden bir sonuç ortaya çıktı ve stüdyo da bu senaryoyu sevdi. Sadece üstünde birazcık daha çalışmaya ihtiyaç var.

Ancak, şu an biraz zor bir noktadayım. Beş hafta içinde başka bir filmin çekimlerine başlıyorum. Benim düşüncem de Pale Blue Dot’u bitirdikten sonra Doctor Doom filmine başlamak şeklinde. ”

Bu açıklamalardan sonra filmin yakın bir tarihte çıkmayacağını söylemek mümkün ancak hayranlar bu defa iyi şeyler bekliyor. Filmin yakın zamanda çıkmamasının sebebi ise önünde başlıca iki engel olması; ilki Pale Blue Dot, ikincisi ise Disney’in Fox’un film haklarını satın almış olması. Umuyoruz ki böylesine güçlü ve zeki bir karakter sinematik evren içerisinde olması gerektiği gibi işlenir, Fox bu defa ortaya iyi bir iş çıkarır.