Disney+’ın Şifre Paylaşma Sistemi ve Aynı anda Kaç Kişi Kullanabilir?

Disney+ Kullanıcıları Şifre Paylaşma Anlamında Sıkmıyor

Disney+‘ın çıkışını yapması ile, yayın platformunun şifre ile alakalı olan kurallarını kullanıcıların çoğu ve ileride üye olabilecek kullanıcılar merak ediyor olabilir. Çıkışı ile birlikte Netflix, Hulu, Amazon Prime ve Apple TV+ platformları arasından yerini aldı. Disney+ resmi olarak 12 Kasım’da çıkışını yaptı ve firmanın açıkladığına göre ilk 24 saatte 10 milyon kullanıcı kayıt yaptırmış. Sadece bilindik bir sürü dizi ve film isimleri yok, onların yanlarında gayet hoş yeni içerikler de var.

Hayranların ilgisini daha çok Star Wars evreninde geçen Mandalorian dizi çekmişti. Mandalorian dışında çıkan diğer diziler arasında Lady and the Tramp ve Noelle bulunuyor. Tüm bu diziler ile birlikte kullanıcılar için aylık ücret $6.99 (Türkiye fiyatını şimdilik bilmiyoruz) , yine de diğer yayın platformlarından daha ucuz. Ve aynı anda 4 kullanıcının hesabı herhangi bir zaman kullanmalarına olanak sağlıyor. Bunu diğer platformların kuralları ile kıyaslayın, ve Netflix gibi platformlarda bunu yapabilmek için farklı bir paket almanız gerekiyor.

İnsanların şifrelerini paylaşmaları aslında bu yüzden çok rastlanan bir durum. Aileler veya arkadaşlar platformun sunduğu fiyatı arlarında paylaşarak birlikte izliyorlar. Tabi siteler bu şifre paylaşımı durumunu kontrol altında tutmak için çabalıyor fakat durum Disney+ için pek de öyle değil. Onlara göre bu durum er ya da geç olacak, o yüzden şifre paylaşımı şu an bile mümkün. Şu an kullanıcılar şifrelerini arkadaşlarıyla ve/veya aileleriyle paylaşabilirler ve hesaba giren diğer kullanıcılar Disney+’ı telefon veya diğer cihazlarda rahatlıkla kullanabilirler.


Her Bir Hesap İçin Kaç Farklı Profil Oluşturulabilir?


Disney+ Şifre Paylaşma Sistemi Açıklandı

Şu anlık her bir hesap için 7 farklı profil oluşturulabilir, karşılaştırma yapmak için bu rakam Netfix’de 5 profil ile sınırlı. Yani kullanıcılar 7 farklı profil oluşturabilir ve kendi kişisel izleme listelerini burada belirleyebilirler. Disney Yayın Platformu’nun başkanı, Michael Paull, şu an için şifre paylaşımında kısıtlamalara gidecek herhangi bir kuralın planlanmadığını söyledi.

Yine de, Disney CEO’su Bob Iger, kullanıcıların davranışlarını gözetleyebilmek adına bir arka uç teknolojisi kullandıklarını söyledi. Bu demek oluyor ki, eğer şifre paylaşma durumu çok geniş bir grup içinde yapılır ve bu durum Disney+’ın büyümesine engel teşkil ederse, bunu gözlemleyerek müdahale etmek istiyorlar. Aynı hesabın, birden fazla cihazda (TV, Tablet, Telefon vb.) kullanılması da büyümeyi engelleyebilecek bir etmen. Bunun üzerine Michael Paull ekleyerek, kullanıcıların Disney+’ın ağırlığını anladıklarını ve “uygun davranış” sergileyeceklerine güvendiğini söyledi. Durum ne olursa olsun, sonuçların ne olacağını görmek için beklemek zorundayız.

Kaynak=Screenrant.com
Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz, ve bu haber ilginizi çekebilir