Disney+ Kasım 2019’da 5 Ülkede Satışa Sunulacak
Disney+ Kasım 2019’da 5 Ülkede Satışa Sunulacak -Geekrobats

Disney+ Kasım 2019’da 5 Ülkede Satışa Sunulacak

Bu sonbaharda Disney, bol miktarda içerik içeren yeni platformuyla yayın savaşlarına giriyor. Disney+ Kasım 2019’da kullanılabilir hale geldiğinde şimdilik sadece beş ülkede satışa sunulacak. 300’den fazla filme ve 7.000’den fazla dizi bölümlerine ek olarak, Marvel ve Star Wars serilerindeki çoklu diziler de dahil olmak üzere birçok orijinal program var. Ayrıca gelecek olan MCU Disney+ dizileri filmlerle bağlantı kurarak  4. Aşamasının bir parçası olacak.

Geniş içerik özelliği göz önüne alındığında, bu Kasım ayının sonunda sahneye çıkacak Disney+ aboneliğine inanılmaz derecede büyük ilgi var. Maalesef Disney, servis piyasaya sürüldüğünde yalnızca beş ülkede hizmet sunacağı için, dünya çapında bir yayılma gösterebilmesi zaman alacak.

Disney, yayın platformu Disney+’ın 12 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’da prömiyer yapacağını duyurdu. Avustralya ve Yeni Zelanda’da ise bir hafta sonra 19 Kasım’da gerçekleşecek. Disney+ ücretleri, Hollanda’da ayda 6.99€, Avustralya ve Kanada’da ayda 8.99$ ve Yeni Zelanda’da ise ayda 9.99$ tutarındadır. Daha önce de belirtildiği gibi, platform Amerika’da ise ayda 6,99$ tutarında olacak.

Disney+ Kasım 2019’da 5 Ülkede Satışa Sunulacak -Geekrobats

Disney, platformun “ilk iki yıl içerisinde tüm büyük pazarlarda” olmasını planlıyor; bu, bazı ülkelerin 2021’e kadar hizmet alamayacağı anlamına geliyor. Özellikle de The Mandalorian’ın lansman tarihinde yayınlanacağı göz önüne alındığında, şüphesiz bazı müşteriler için bu durum sinir bozucu olacak. Şu an itibariyle, Disney+’ın dünyanın diğer yerlerinde ne zaman kullanılacağına dair hiçbir gösterge yok, bu yüzden ülkelerin çoğu karanlıkta çok uzun süre kalmamasını umması gerekiyor.

Disney+’ın 2020 yılına kadar Avrupa’da kullanılacağını varsaymak mantıklı olacaktır. Yeni çıkacak dizilerin Marvel Aşama 4 ile bağlantılı olmasından dolayı Disney, bu gösteriler üzerinde mümkün olduğunca çok sayıda göze çarpmak isteyecektir. The Falcon ve Winter Soldier gibi dizileri uzun süre izleyicilerden uzak tutmak mantıklı olmaz. İdeal olarak, bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yakında yayınlanacak ve Disney’in küresel hayranları, ne zamana kadar Disney+’ı bekleyecekleri hakkında bir fikir sahibi olacak.

Bir önceki Disney haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant