Disney+ Güvenlik Açısından Sınıfta Kaldı

Online TV platformu pazarında rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Online TV platformlarının başını çeken Netflix, pazarın yeni ve iddialı üyesi olan Disney+ daha ilk haftan büyük bir abone sayısına ulaştı. Ancak sosyal medyada dolaşan paylaşımlara  bakılırsa ilk haftadan Disney Plus kullanıcı hesapları hacklendi.

Star Wars evreninde geçen “The Mandalorian” dizisiyle Online TV platformu sektörüne rüzgar gibi giren Disney+, daha ilk haftasında beklemediği bir şokla karşı karşıya kaldı. Yeni platformun daha şimdiden binlerce üyesinin hesabının çalındığı iddia ediliyor. Twitter üzerinden kullanıcıların hesaplarının çalındığına dair paylaşılan uyarılar gözlerin Reddit gibi sitelere çevrilmesine neden oldu. Gelen bilgilere bakılırsa Reddit üzerinden çalınan hesaplar satılıyor.

[tie_full_img]Disney+ Güvenlik Açısından Sınıfta Kaldı - Geekrobats[/tie_full_img]

ABD’de Aylık olarak 7 dolarlık bir ücreti bulunan Disney+ üyeliği, Reddit vb forumlarda 3-11 dolar aralığında alıcı bulmaya başladı. İlk günlerden büyük bir krizle karşı karşıya kalan Disney ise suskunluğunu koruyor. Uzmanlar ise Disney’in sessiz bir şekilde bu güvenlik açığını kapatmaya çalıştığını düşünüyor.

Sizce Disney+, Netflix’e rakip olabilir mi ? Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.