DiziGüncel

Diriliş: Ertuğrul Oyuncusuna Game of Thrones’dan Davet

Pek çok kişi tarafından sevgi ile takip edilen Türk dizisi Diriliş: Ertuğrul’un oyuncularından biri Game of Thrones’un final sezonu için oyuncu seçmelerine davet edildi.

Oldukça sevilen ve dünya çapında oldukça popüler olan Game Of Thrones 8. sezonuyla ekranlara veda ediyor. 7. sezonun bekleneni verememesinin ardından gelen büyük haberler ile beraber 8.sezon için beklentiler oldukça yüksek ve artmaya devam ediyor. Bunun ardından her adımı oldukça dikkatli atan HBO 8.sezon için oyuncu seçmelerini başlatmış durumda. Ülkemizin sevilen dizilerinden olan Diriliş: Ertuğrul‘dan Game of Thrones’a bu seçmeler doğrultusunda bir transfer gerçekleşecek.

Diriliş: Ertuğrul’da Anhteus karakterini canlandırarak dikkat çeken ünlü oyuncu Alper Atak gelen davet üzerine Los Angeles’a gitti. Tiyatro Öykü adlı oluşumun genel sanat yönetmeni ve kurucusu Alper Atak, Türk oyuncular arasında da bir ilki gerçekleştirerek San Francisco Eyalet Üniversitesi, Tiyatro Bölümü Master’ını kazanan ilk Türk oyuncu oldu. Ve 8 ay eğitim gördükten sonra İleri Oyunculuk diploması almaya hak kazandı. Şüphesiz ki bu da Game of Thrones gibi bir yapımda yer alma şansını direkt olarak tektikleyen etmenlerden biri.

1972 doğumlu, sevilen oyuncu daha önce Kurtlar Vadisi gibi yapımlarda yer almıştı. Sevilen oyuncu aynı zamanda IMDb’nin ”Top Bottom 100” listesinde daha önce 1. olan Kod Adı K.O.Z isimli filmde de yer almıştı.

HBO’dan gelen davetin ardında ”Heyecanlıyım. Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim.” diyen Alper Atak’ın bu seçmelere çağrılmasında yeteneğinden yanı sıra İngiliz medyasının daha önce 2019 yılında son sezonunu izleyeceğimiz Game of Thrones dizisinin hayranlarına Diriliş: Ertuğrul‘u izlemesini tavsiye etmesinin etkili olduğu düşünülüyor.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı