GüncelFilm

Dedektif Pikachu’nun Maliyeti Ne Kadara Patladı?

Pokémon’un dünyaca takipçisi olduğu göz önüne alındığında, WB’nin Detective Pikachu’yu yeni bir film serisinin başlangıcı olarak öngörmesi şaşırtıcı değildi. Stüdyo zaten parçaları doğrudan bir film için bir araya getiriyor ve bunu aynı zamanda paylaşılan bir evrene dönüştürmeyi umuyorlar.

Yani Dedektif Pikachu, Pokemon Sinematik Evreni’nin bir başlangıcı olabilir. Ve tabii ki, kapıdan çıkan ilk filmin bu amacın gerçekleşmesi için yüksek bir hit elde etmesi gerekiyor ve WB, film yapımcılığına gelince hiçbir masraftan kaçmadı. Ayrıca Pikachu karakterini seslendirenin Ryan Reynolds olduğunu söylemeden geçmeyelim. Kendisi Deadpool filmleriyle bir hayli sevilmişti.

Dedektif Pikachu’nun bildirdiği bütçe yaklaşık 150 milyon dolar. 54 farklı Pokemon’un olduğunu düşünürsek miktar konusunda pek de şaşırmayabiliriz. Bu miktar, Captain Marvel (152 milyon $) ve Aquaman (160 milyon $) gibi bazı süper kahraman filmlerinin maliyetiyle hemen hemen aynı. Dedektif Pikachu, bir Marvel veya DC uyarlaması değil, ama stüdyo anlaşılan o seviyede olmasını istiyor.

Dedektif Pikachu'nun Maliyeti Ne Kadara Patladı? - Geekrobats

Tabii ki, 150 milyon dolar ucuz bir fiyat değil, ama bu film için harcanan makul bir miktar gibi görünüyor. Pokémon, senerlerdir bilinen ve birçok hayran elde etmiş bir yapım ve bu yüzden gişede filmi destekleyecek izleyici kitlesine sahip. Film ayrıca, 1990’lı yılların anısını canlandırmaya elverişli, Ash Ketchum ve Pokemon macerlarıyla büyüyen nesil bu filme ‘Hayır’ diyemez. Ticari olarak güvenli bir bahis gibi gözüküyor. Kırılma noktası dünya çapında yaklaşık 300 milyon dolar civarında ve bu miktarı çok fazla sorun yaşamadan geçebileceğini düşünüyorum.

İlk incelemeler ve tepkiler, filmin standart bir hikayeye sahip olduğunu gösterirken, yaratıcı dünya yapımı ve CGI Pokémon Antics standart hikayenin düşündürdüğü olumsuz yorumları fazlasıyla telafi ediyor. Dedektif Pikachu, birçok kişi tarafından eğlenceli bir film olarak görülüyor. Bu yüzden sinemaya gitmeye değer bir yapım olduğu tartışmasız açık.

Etiketler

Selahattin Genç

Boş zamanının bir kısımını bilgisayar oyunları oynayarak veya dizi izleyerek geçiren birisi. Merak duyduğu ve sizlerin de öğrenmesi gerektiğini düşündüğü konuları elinden geldiğince yazmaya çalışan bir editör.

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.cn

Başa dön tuşu
Kapalı