Deadpool, Wolverine’in Pençelerini Elde Etti! Çaldı? - Geekrobats

Deadpool, Wolverine’in Pençelerini Elde Etti! Çaldı?

Deadpool vs Old Man Logan çizgi roman serisi birkaç ay önce duyurulmuştu. Üçüncü sayısına ulan seride beklenmedik bir şey oldu. Deadpool, Wolverine’in pençelerini elde etti! Ya da çaldı mı denir, karar veremedik.

Fazlasıyla sevilen iki kahraman Deadpool vs Old Man Logan çizgi romanında bir araya gelmişti. İkilinin anlaşmazlıklarını, tartışmalarını okumak aşırı keyifli olsa da yeni ve güçlü bir mutantın hikayeye dahil olmasıyla işler biraz karmaşık bir hal almıştı. Aynı Logan filminde Laura Kinney (X-23) ile olduğu gibi, bu sefer hem Wade Wilson hem Logan bu mutanta yardım etmek ister. Bunun sebebi ise Maddie isimli mutant kızın silah olarak kullanılmak istenmesidir. Abileri sahip çıkıyor yani.

Omega düzeyinde güçlere olduğunu söylenen bu yeni mutant kız Maddie yakalanır ve ikilimiz de onu kurtarmak için peşine düşer. Ancak işler düşündükleri kadar iyi gitmez ve ikilimiz de Maddie ile birlikte hapsedilir. Bu hapsolma sırasında da bizimkileri kaçıran laboratuvar ekibi, hazır Wolverine ayaklarına gelmiş, bu fırsatı kaçırmazlar ve Weapon X projesi üzerinde çalışmaya başlarlar. Ancak, biri onlardan daha hızlı davranır!

Deadpool, Wolverine’in Pençelerini Elde Etti! Çaldı? - Geekrobats

Unutmadan Maddie’nin de güçlerinden bahsedelim, Maddie’nin cansız olan her türlü nesneyi teleport edebilme yeteneğine sahip bir mutant. Deadpool ikna kabiliyeti ile Maddie’yi kandırması üzerinde deney masasında bağlı bir şekilde yatan Logan’ın adamantium iskeletini yani pençelerinin asıl kaynağını alıp Deadpool’a transfer eder. Yani Deadpool, Maddie sayesinde Wolverine’in pençelerini saf kızımızı kandırarak böylelikle elde ediyor lakin çaldı demek daha doğru olur gibi. Kalıcı olacağını düşünmemek ile birlikte Deadpool’u, Wolverine’in adamantium pençeleri ile görmek güzel oldu.